Paātrinās būvniecības saskaņošanas procesu 2

Būvniecības saskaņošanas process tiks vienkāršots un tā ilgums – samazināts, paredz Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātais Būvniecības likumprojekts, ziņo Db.lv.

Nozares pārstāvjiem un citām ministrijām ir iebildumi pret atsevišķu likumprojekta punktu redakcijām, tomēr konceptuāli valdības komiteja jauno likumu pirmdien apstiprināja.Tam gan vēl jāgūst Ministru kabineta un Saeimas akcepts.EM jaunā likuma nepieciešamību pamato ar to, ka pašlaik pēc būvniecības saskaņošanas ilguma Latvija pasaulē atrodas 78. vietā, šajā ziņā līdzinoties Āfrikas valstīm.Jaunais Būvniecības likums arī palielinās būvniecības speciālistu atbildību, tas paredz arī speciālistu reģistra izveidi. Bet Būvvaldei lēmumi būs jāpieņem desmit darba dienu laikā.Ieviešot jaunās normas, kopējais būvniecības saskaņošanas process varētu tikt saīsināts līdz 70 dienām, līdzīgi kā tas ir, piemēram, Dānijā.Tiesa jaunais likums arī noteiks deleģējumu Ministru kabinetam izdod speciālus noteikumus attiecībā uz atsevišķu grupu būvju veidiem – inženiertīkliem, transporta būvēm, būvēm ūdeņos, diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību būvēm, valsts aizsardzības būvēm, kā arī ar radiācijas drošību saistītām būvēm. Šiem būvju veidiem saskaņošanas process varētu būt ilgāksKopumā Būvniecības likums iedalīs būves četrās grupās atkarībā no to sarežģītības, katrai grupai prasību apjoms būs atšķirīgs.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Jelgavniece

Līdz šim būvniecības, tajā skaitā arī graustu nojaukšanas saskaņošana līdzinās melniem murgiem, kas kavē vides sakopšanu. Rezultātā par lielu naudu tika iegūti mazvērtīgi papīri.
Reālā būvuzraudzība uz vietas dabā būtu jāpastiprina, atbrīvojot speciālistus no bezjēdzīgiem papīru plūdiem.

pirms 10 gadiem, 2010.04.20 10:39

R(8)

Atvainojiet , bet mes tak esam Afrikas valsts , kas nez kautkadas kludas pec atrodas eiropa

pirms 10 gadiem, 2010.04.20 10:33

Citas ziņas