Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Palielināsies akcīzes nodoklis degvielai 1

Ministru kabinets otrdien vienojās par akcīzes nodokļa likmes naftas produktiem palielināšanu atbilstoši Eiropas Savienības (ES) prasībām. Finanšu ministrijas sagatavotie grozījumi likumā «Par akcīzes nodokli» paredz nodokļa palielināšanu bezsvina benzīnam, dīzeļdegvielai un šo produktu maisījumam ar biodegvielu vidēji par 8 procentiem.

Paredzēts, ka akcīzes nodokļa likme no 2008.gada 1.janvāra svinu nesaturošam benzīnam par 1000 litriem būs 226 lati, kas ir par 17 latiem jeb 8,1 procentu vairāk nekā patlaban. Dīzeļdegvielai akcīzes nodokļa likmi par 1000 litriem plānots palielināt līdz 192 latiem, kas ir par 14 latiem jeb 7,8 procentiem vairāk nekā šobrīd.Finanšu ministrija norāda, ka Eiropas Savienība (ES) Latvijai ir piešķīrusi pārejas periodu pakāpeniskai nodokļu palielināšanai bezsvina benzīnam līdz 2011.gadam - 359 eiro (251 lats) par 1000 litriem, kā arī dīzeļdegvielai un petrolejai līdz 2013.gadam - 330 eiro (231 lats) par 1000 litriem.Ministru kabinetam un Saeimai būs jālemj par pakāpenisku akcīzes nodokļa likmju palielināšanu turpmākajos gados, lai pārejas perioda beigās izvairītos no strauja akcīzes nodokļa likmju kāpuma.Galvenais katra mūsu valsts iedzīvotāja prātu satraucošais jautājums šajā sakarā būs viens - kā tas ietekmēs degvielas cenu, jo ar inflācijas draudiem arī citās jomās tiekam biedēti ne pirmo dienu. Attiecībā uz degvielas cenām - līdzšinējā prakse rāda, ka degvielas cenas Latvijā kā naftu rūpnieciskos apmēros neiegūstošā valstī daudz būtiskāk par akcīzes nodokļa paaugstināšanu ietekmē naftas cenas globālajā pasaules tirgū. Diezin vai ar nākamā gada pirmo janvāri šajā jomā kas varētu kardināli mainīties.Finanšu ministrija aprēķinājusi benzīna un dīzeļdegvielas cenu pieauguma ietekmi uz kopējo inflāciju. Pieņemot, ka degvielas īpatsvars patēriņa cenu grozā nemainās un ir 3,8 procenti un benzīna un dīzeļdegvielas patēriņš ir vienādās daļās, tiešā ietekme benzīna un dīzeļdegvielas cenu pieaugumam uz inflāciju 2008.gadā būtu 0,11 procentu punkti.Akciju sabiedrības «Jelgavas gaļas kombināts» Pārdošanas nodaļas vadītājs Guntars Kravalis «Ziņām» atklāja, ka jebkurš nodokļa paaugstinājums varētu atstāt ietekmi uz ražotās produkcijas cenām, bet pašreiz no konkrētām prognozēm par nākamo gadu atturējās.«Saprotot mūsu ikdienas patērētāju pirktspēju, cenšamies savu izstrādājumu cenas paaugstināt tikai galējas nepieciešamības gadījumā. Varu garantēt mūsu produkcijas kvalitāti pat tad, ja esam spiesti ekonomēt un turēt cenas iepriekšējā līmenī.»

Pievieno komentāru

Komentāri 1

estetagad

Cenas ceļ,bet algas iesaldē.Un kā lai dzīvo.Vajag pašam Kalvītim iesaldēt algu.......

pirms 12 gadiem, 2007.09.26 12:53

Citas ziņas