Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Panikas celšanā ap «Swedbank» jau sestdien piedalījies Caune, liekot no bankas «izskaitīt» vairāk par miljonu latu 27

Taisnojoties, ka klausījis premjera Valda Dombrovska ieteikumam, jau sestdienas vēlā vakarā Jelgavas novada šefs Ziedonis Caune licis padotajiem no «Swedbank» kontiem visu naudu, kuras precīzu apmēru viņš neatklāj, pārskaitīt uz Valsts kasi. Z.Caune atzīst, ka sestdien sazinājies ar vairākiem pašvaldību vadītājiem, tostarp Jelgavas mēru Andri Rāviņu, tādējādi piedaloties ažiotāžā par iespējamo «Swedbank» darbības apdraudējumu.

Z.Caune teic, ka ažiotāžu ap «Swedbank» pamanījis jau piektdien. Konkrētus avotus viņš neatklāj, taču neslēpj, ka sestdienas vakarā licis no «Swedbank» kontiem pārskaitīt visu tajos esošo naudu, arī depozītā nolikto, kas krāta nākotnes projektu īstenošanai. Precīzu summu, kas pārskaitīta uz Valsts kasi, viņš neatklāj, bet pēc vairākkārtējas tincināšanas par publiski pieejamu informāciju atzīst: «Krietni virs miljona!» Salīdzinot ar aptuveni 40 tūkstošiem ceļu fonda naudas, kas iestrēga Krājbnakā, tā esot ievērojama summa. Naudas pārskaitīšanu Z.Caune pamato ar premjera V.Dombrovska ieteikumu, kas gan bijis jau pirms pāris nedēļām. Ministru prezidents esot sarājis pašvaldību vadītājus par to, ka viņi riskē ar pašvaldību naudu, neturot to Valsts kasē. «Ar novada naudu, kas ir pietiekami liela, riskēt nevarēju, tāpēc liku pārskaitīt,» viņš saka. Z.Caune arī atzīst, ka sestdienas vakarā sazinājies ar vairākiem pašvaldību vadītājiem, tostarp Jelgavas mēru A.Rāviņu. «Ar daudziem kolēģiem esmu runājis,» neslēpj novada vadītājs. Tāpat viņš telefoniski sestdien runājis arī ar finanšu ministru Andri Vilku un «Swedbank» vadītāju. Viņi esot mierinājuši, ka ar banku viss kārtībā, taču Z.Caune tam neesot pakļāvies.

Pievieno komentāru

Komentāri 27

daiļava

es tak sen teicu ka Ziediņš ir zelta vīrs...... ui ku feina gudra galva

pirms 8 gadiem, 2011.12.12 23:18

beidzot

šis nobijās gan, ka sāk vāvuļot glupības, ka kāds esot teicis to vai šito, ka nakts vidū nauda jāpārskaita uz citu banku un jāļurina pa visu Jelgavu.

pirms 8 gadiem, 2011.12.12 14:58

beidzot

ahā, Cauni policija tramdīs ne pa jokam, tā tam stirnu bendem un zaķu pļavas šmigotājam vajag ar.

pirms 8 gadiem, 2011.12.12 14:56

vietējā

Atkal resnais vepris būs pārijies viskiju

pirms 8 gadiem, 2011.12.12 14:43

Ontūn

nabezdi, nabezdi, man napatīk kad mušas bezd, jo maximā apenēm šodien 40% atlaoide.

pirms 8 gadiem, 2011.12.12 14:02

Mazpisānu Ontūns

*** par banku, bet rītdienas vairs nepārdos apakšbikses. Esot bankrotējusi pasaules lielākā apakšbikšu ražotājkompānija - Pantalonengesacht.

Rimi, Maksimā un Iki truseņu stends tukšs.
Es vēl piecas dabūju.

pirms 8 gadiem, 2011.12.12 13:29

to Edgaram

Tieši kuri ir tie "patiesību izkropļojošie iestarpinājumi"?

pirms 8 gadiem, 2011.12.12 13:24

Misters X

Zvanīja man viens duraks no muņiem un sacīja, ka skrienot izņemt naudu, ka Zviedrijā slēgti bankomāti, ka internetā arī esot.

Es šim prasu, kādā adresē? Viņš saka, ka nezinot, ka viņam arī zvanīja.

pirms 8 gadiem, 2011.12.12 13:23

Audit

Apsveicama rīcība! JA jau tik stabila, tad daži milj. LVL neko nemainīs! Ko šie bļauru bari teiktu ja nu patiešām būtu ziepes, atkal Caune ar Rāviņu vainīgi, nepaklausīja Dombrovskim!
Tagad Dombrovskim nav ko pīkstēt, pats ieteica! Malacis, es šo rīcību atbalstu, nav reakcijas no bankas, FM, jeb pareizāk sakot ir, bet tikai, kad jau process aizgājis, tad jārīkojas pašiem!

pirms 8 gadiem, 2011.12.12 13:17

piromans

būtu jel muti aizvēris, nevis baurojis kā tirgus vecene.
pateica vienam,tas diviem,bet šis trijiem utt.,kamēr Jelgavā trakas lietas darījās.caune,lūdz dievu,lai piepildās tavi sapņi,sakarā ar banku

pirms 8 gadiem, 2011.12.12 13:17

kacens

būtu jel muti aizvēris, nevis baurojis kā tirgus vecene.
pateica vienam,tas diviem,bet šis trijiem utt.,kamēr Jelgavā trakas lietas darījās.caune,lūdz dievu,lai piepildās tavi sapņi,sakarā ar banku

pirms 8 gadiem, 2011.12.12 13:16

Ministry of TruthGOGI

Kā tev Maigonīt neiet. Visur bāzies ar savu puisi, bet visi tev liek mīksto.

pirms 8 gadiem, 2011.12.12 12:51

G O GI

Ticīgs gara auguma puisis(31) vēlas iepazīties ar gara auguma sievieti,pavisam nopietniem nolūkiem, ģimenes veidošanai, kopīgai bērnu audzināšanai.
Lai gan internets nebūtu tā piemērotākā vieta precību sludinājumam, bet ir tāda nianse, ka ticīgais puisis neapmeklē naktsklubus, bet draudzē, kurā viņš kalpo, diemžēl nav brīvu sieviešu, bet visas brīvās sievietes ir aizgajušas klosterī.
Ticīgais gara auguma puisis katru gadu iet ar kājām svētceļojumā uz Aglonu, katru svētdienu apmeklē katoļu baznīcu.
Rakstiet, ja ir interese.

pirms 8 gadiem, 2011.12.12 12:49

:)

Caune pamatīgi sakurināja publiku. Par destabilizāciju valstī pelnijis reālu sodu!!!

pirms 8 gadiem, 2011.12.12 12:48

kakaaaa

omg :)

kaadi pilsonji, taadi vadonji :)

vakar pabraukaaju pa pisleetu, pilnas ielas....

pirms 8 gadiem, 2011.12.12 12:32

...

Drošības policija šodien ierosinājusi kriminālprocesu par situāciju ar "Swedbank", kad, nepatiesi izplatot informāciju, mēģināts panākt destabilizāciju valstī, šodien pēc valdības sēdes žurnālistiem paziņoja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

pirms 8 gadiem, 2011.12.12 12:22

Edgaram

Šajā gadījumā manuprāt ir pilnīgi adekvāta rīcībā, jo zinot pieredzi ar Latvijas Krājbanku, kurā arī viss bija kārtībā, bet pēkšņi no rīta banka izrādījās slēgta.
Edgar, ja kādu kritizē, tad norādi, kā vajadzēja rīkoties un padomā, kā būtu rakstījis, ja atkārtotos Krājbankas variants. Caune publiskā telpā taču nerakstīja par Sweda problēmām, tā kā Tavs apgalvojums par panikas sēšanu ir pilnīgi nevietā.
Atzīsties, ko Tev Caune ir nodarījis, nevar taču bezjēgā kritizēt un rakstīt apgalvojumus par krimināli sodāmām Caunes darbībām bez jebkāda pamatojuma.
Edgar atzīsties kādās interesēs darbojies? Nu neesi spējīgs pat faktus, bez sevis sadomāties patiesību izkropļojušiem iestarpinājumiem atstāstīt.

pirms 8 gadiem, 2011.12.12 11:52

to gklavs

Iespējams , ka piektien pārrāvums Swedbanka darbībā bija tikai 15 minūtes.
Ja banka uzskata, ka par to nav jāienformē- paši vainīgi:)
Par to cik ir rezervē ,lai zinātāji runā es personīgi neticu, ka banka tādu summu turētu bez darba- viņa noteikti strādā:)
A ja novads izdomā naudu glabāt valsts kasē- ko par to uztraukties- vismaz tur viņa ir drošibā:)

pirms 8 gadiem, 2011.12.12 11:38

Citas ziņas