Par februārī patērēto siltumu būs jāmaksā par trīs procentiem mazāk 7

No 1.februāra «Fortum Jelgava» siltumenerģijas tarifs samazināsies par 3,06 procentiem un būs – 47,51 lati par megavatstundu bez pievienotās vērtības nodokļa. Siltumenerģijas tarifa samazinājums saistīts ar dabasgāzes tirdzniecības cenas samazināšanos.

Katru mēnesi spēkā esošais siltumenerģijas tarifs mainās atkarībā no dabasgāzes tirdzniecības cenas attiecīgajā mēnesī. Saskaņā ar «Latvijas Gāzes» paziņojumā publicēto cenu prognozi, gāzes tirdzniecības cena saglabāsies nemainīga arī martā un aprīlī – 210 lati par tūkstoti kubikmetru, skaidro «Fortum Jelgava» pārstāve Guntra Matisa. Attiecīgi sagaidāms, ka arī siltumenerģijas tarifs martā un aprīlī Jelgavā saglabāsies februāra līmenī. Prognozētajām dabasgāzes cenām ir informatīvs raksturs un tās var gan samazināties, gan palielināties. Tāpēc, ja dabasgāzes cena kāps, siltumenerģijas tarifs pieaugs, ja dabasgāzes cena samazināsies, samazināsies arī siltumenerģijas tarifs.Pagājušā gada februārī siltumenerģijas tarifs Jelgavā bija identisks šā gada februārim. Lai nodrošinātu prognozējamus un tirgus situācijai atbilstošus siltumenerģijas tarifus, kā arī, lai pilnveidotu siltumenerģijas ražošanu, «Fortum» Jelgavā būvē biomasas kurināmā koģenerācijas staciju, kas tiks nodota ekspluatācijā 2013.gada rudenī. «Esam pārliecināti, ka pēc jaunās koģenerācijas stacijas darbības sākšanas izdosies samazināt arī siltumenerģijas tarifu kāpumu Jelgavā. Prognozējam, ka siltumenerģijas tarifs varētu samazināties par vidēji desmit procentiem,» saka «Fortum Jelgava» valdes priekšsēdētāja Ginta Cimdiņa. Jaunās biomasas koģenerācijas stacijas būvniecības darbi norit saskaņā ar grafiku un ir pabeigti par 90 procentiem, janvārī ir veiksmīgi veikta katla spiediena pārbaude. Pašlaik notiek iekārtu uzstādīšana un ieregulēšana, kā arī telpu iekšējās apdares darbi. Pēc nodošanas ekspluatācijā jau 2013./2014.gada apkures sezonā stacija nodrošinās līdz 85 procentiem no Jelgavas centralizētās siltumapgādes jaudas.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

saldumiņš

Ja judasi samazinātu gāzei PVN un akcīzes nodokļi,tad apkure būtu uz pusi lētāka

pirms 8 gadiem, 2013.02.12 15:37

mii

To ...... : Īsais mēnesis diez vai pie vainas - pagājušajā gadā februārī bija vislielākais rēķins.

To Švimpāzijs no Teteles: Ja tarifs būtu pacelts par tiem pašiem 3 %, tad brēktu, ka Fortums atkal dīrā piecas ādas. Bet kad nolaiž par 3%, tad tas redz nieks ir....

pirms 8 gadiem, 2013.02.12 14:36

DOMU GRAUDS

Interesanti gan, īsais menesi, tas ir ja garajā ņem 30dienas, lētāk jābūt jau par 7%, ja vēl ņem ka laukā ir silts laiks vēl mazāk, hmmmm.:-)))

pirms 8 gadiem, 2013.02.12 14:20

...

es gan domāju ka iemesls ir -īsais mēnesis...

pirms 8 gadiem, 2013.02.12 13:42

A ko lai tagad dara? Es tak stāvus bagāta būšu! Nez, kā lai notērē ietaupītos 3% ?

pirms 8 gadiem, 2013.02.12 12:34

Švimpāzijs no Teteles

wiii, par 3 procentiem mazāk! paldies fortumam :*

pirms 8 gadiem, 2013.02.12 12:31

Citas ziņas