Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pārdos 4,142 miljonu latu vērtās «Jelgavas siltumtīklu uzņēmuma» akcijas 3

Valdība otrdien nolēma uzsākt valstij piederošo 4,142 miljonu latu vērto akciju kompānijā «Jelgavas siltumtīklu uzņēmums» pārdošanu, aģentūra BNS uzzināja valdības sēdē.

Finanšu ministrija (FM) informē, ka akcijas «Jelgavas siltumtīklu uzņēmumā» nodokļu parādu kapitalizācijas dēļ valstij pieder kopš 2004.gada 25.maija.2004.gada 14.oktobrī «Jelgavas siltumtīklu uzņēmums» un «Jelgavas koģenerācija» noslēdza nomas līgumu, kas paredz, ka visi «Jelgavas siltumtīklu uzņēmuma» bilances aktīvu posteņi uz 30 gadiem tiek iznomāti uzņēmumam «Jelgavas koģenerācija».Tādējādi «Jelgavas koģenerācija» kļuva par «Jelgavas siltumtīklu uzņēmuma» saistību pārņēmēju attiecībā uz siltumenerģijas piegādi Jelgavas pilsētā. Pašlaik «Jelgavas siltumtīklu uzņēmums» aktīvu saimniecisko darbību neveic, bet uzrauga noslēgtā nomas līguma saistību izpildi.Pamatojoties uz šiem apstākļiem un ņemot vērā, ka FM negūst labumu no tai piederošajām akcijām «Jelgavas siltumtīklu uzņēmumā», tā par atbilstošāko risinājumu uzskata šo akciju pārdošanu.Valsts kapitāla daļu pārdošanas procesu īstenos Privatizācijas aģentūra.Saskaņā ar «Lursoft» datiem «Jelgavas siltumtīklu uzņēmums» reģistrēts 1991.gadā, un tā pamatkapitāls ir 17,369 miljoni latu. Uzņēmuma lielākie īpašnieki ir Jelgavas pilsētas dome (71,61%) un FM (23,85%). Uzņēmuma akcijas pieder arī vairākiem uzņēmumiem, kā arī vienai privātpersonai, tomēr šie dati var būt neprecīzi, ņemot vērā, ka akciju sabiedrībām nav pienākuma iesniegt Uzņēmumu reģistrā akcionāru sarakstu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Aina

Nožēlojami, ka mūsu Jelgavā nav saimnieka. Amatpersonas bīda tikai sev izdevīgus projektus, kur atlec procenti vai kāds cits labums. Kad savas intereses varēs aizstāvēt arī iedzīvotāji, kad tiks uzklausītas viņu vajadzības. Kas notika ar Jelgavas lidlauku, kad vainīgās personas tiks sauktas pie atbildības. Kas tagad notiek ar siltumtīkliem. Siltuma patērētāji par siltuma tīkliem jau ir samaksājuši. Ja pašvaldība neatļauj iedzīvotājiem atteikties no centralizētās siltuapgādes un tas ir monopols, tad siltuenerģijas izmaksām ir jābūt saprotamām un piejamām patērētājiem un nekādu komercnoslēpumu.

pirms 9 gadiem, 2011.07.20 12:30

FM

Ooo te bus laba mielosanas ierednu izsalkusajam mutem.

pirms 9 gadiem, 2011.07.19 15:19

ARnis

Jāatzīst, ka nosauktā vērtība ir uz papīra, jo ar esošo nomas līgumu, to vērtību var ielikt attiecīgajā vietā.

pirms 9 gadiem, 2011.07.19 15:15

Citas ziņas