Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pasažieru pārvadātāji: Institūcijas nav gatavas risinājumiem ar konkrētiem izpildes laikiem – nav skaidra pagājušā gada zaudējumu segšana

Starp pasažieru pārvadātājiem un valsts institūciju pārstāvjiem būtiskos jautājumos joprojām pastāv atšķirīgi viedokļi, turklāt valsti pārstāvošie nav gatavi risinājumiem ar konkrētiem izpildes laikiem, bet tikai solījumiem un aicinājumiem uz konstruktīvām sarunām, biznesa portālam "Nozare.lv" norāda Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas direktors Ivo Ošenieks.

Joprojām neesot atrisināts jautājums par zaudējumu segšanu 2013.gadam. Pārvadātāji norāda uz pretlikumīgajām normām noteikumos, kuras atbildīgās institūcijas "negrib vai nevar saredzēt, un nevēlēšanos risināt jautājumus pēc būtības". Institūciju pārstāvji vien norādot uz to, lai pārvadātāji sniedz priekšlikumus. Tāpat 2014.gada budžetā joprojām neesot piešķirts atbilstošs finansējums kompensāciju apmēram zaudējumu segšanai pasūtītajam pārvadājumu apjomam (maršrutu tīklam).

Neesot būtiskas virzības jautājumā par nelegālo pārvadātāju darbības ierobežošanu, bet joprojām ir tikai solījumi, ka likuma grozījumi tiks virzīti uz plenārsēdi trešajam lasījumam. Pārvadātāji arī noraida neadekvātu līdzekļu izlietojumu sistēmas ieviešanai un uzturēšanai "Vienotās biļešu tirdzniecības sistēma" (VBTS), kuras darbība šodien esot neapmierinoša un nav nodrošinājusi nosprausto mērķu sasniegšanu. Kā viens no piemēriem ir tas, ka sistēma nespēj nodrošināt elektronisku dokumentu apriti un to kontroli (piemēram, maršrutu apliecinājumus).

Šie problemātiskie jautājumi tika izskatīti arī LPPA ikgadējā biedru sapulcē, kurā cita starpā arī tika atzīmētas pašreizējā satiksmes ministra Anrija Matīsa (V) darbības pozitīvās puses.

Asociācijas prezidents un Jelgavas Autobusu parka valdes loceklis Pēteris Salkazanovs norādījis uz līdzšinējo pozitīvo sadarbību ar Matīsu, pateicoties tam, ka ar daudziem jautājumiem ministrs strādāja, būdams vēl valsts sekretāra amatā. Atskaites periodā varot minēt pozitīvai sadarbībai jautājumu par papildu finansējuma piešķiršanu zaudējumu segšanai 2013.gadā, tādējādi novēršot vairāku uzņēmumu maksātnespējas iestāšanos un pārvadājumu apstāšanos gada beigās. Tāpat jautājumā par Sabiedriskā transporta padomes izveidi esot panākts optimāls risinājums likumdošanas izveidē un pieņemšanā. Kā pozitīvas esot atzīmējamas likuma normas, kuras iestrādātas Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā nelegālo pārvadātāju darbības ierobežošanai.

Pievieno komentāru

Citas ziņas