Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Patiesais elektroenerģijas sadārdzinājums būs lielāks, nekā tiek prognozēts 4

Patiesais elektroenerģijas sadārdzinājums pēc elektroenerģijas brīvā tirgus ieviešanas mājsaimniecībām būs lielāks, nekā tiek prognozēts.

Saskaņā ar Ekonomikas ministrijas (EM) prognozēm elektroenerģijas cenas pieaugums pret pamata tarifu 15,15 eirocentiem par kilovatstundu būs 7%. Savukārt "Latvenergo" norāda, ka sadārdzinājums pret pamattarifu būs 12%.

Faktiski mājsaimniecībām maksa par elektroenerģiju tiek aprēķināta pēc starta tarifa. Kamēr mājsaimniecības elektroenerģijas patēriņš nav pārsniedzis 1200 kilovatstundas, maksa par elektrību ir 11,64 eirocenti.

Līdz ar to mājsaimniecībām, kas patērē mazāk elektrības un spēj iztikt ar 1200 kilovatstundām gadā, maksa par elektroenerģiju var palielināties pat vairāk nekā par 40%.

Kā iepriekš intervijā Latvijas Televīzijai atzina "Latvenergo" pārstāvis, naudas izteiksmē tie vidēji esot pieci eiro mēnesī, ko nāksies maksāt vairāk nekā līdz šim. Turklāt katrai mājsaimniecībai reālais izmaksu pieaugums ir atšķirīgs un atkarīgs no daudziem faktoriem.

Kā šodien tika skaidrots Ekonomikas ministrijas preses konferencē, ieguvums elektrības brīvā tirgus ieviešanai esot plānojams ilgtermiņā, kad klienti būs pieraduši elektrību pirkt brīvajā tirgū, būs izanalizējuši savus patēriņa paradumus.

Turklāt plānots, ka 2016.gadā varētu tikt pabeigta Lietuvas-Zviedrijas starpsavienojuma izbūve, kas nodrošinās cenu izlīdzināšanos starp Skandināviju un Latviju. Ja šodien tiktu nodrošināts šāds starpsavienojums, tad elektroenerģijas cena lietotājiem samazinātos par 0,5 līdz vienam eirocentam par kilovatstundu, teica Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes loceklis Rolands Irklis.

Jau ziņots, ka no 1.aprīļa mājsaimniecību sektoram elektroenerģijas izmaksas pieaugs par 7% līdz 12% pret pamata tarifu, prognozē AS "Latvenergo". Pamata tarifs ir 15,15 eiro centi par kilovatstundu, līdz ar to 12% pieaugums nozīmē, ka iedzīvotājiem par elektrību būs jāmaksā 1,818 eirocenti vairāk jeb 16,968 eirocenti par kilovatstundu.

Tas atbilst iepriekš energoresursu pārvaldes uzņēmuma "Prudentia Energy Markets" direktora Roberta Samtiņa prognozēm, ka elektrības cena varētu pieaugt līdz 17 eiro centiem par kilovatstundu.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

asdfgh

prudentietis [pazvaniija uz le un papasiija kaads sadaadzinaajums uus.

pirms 6 gadiem, 2014.01.23 19:24

Kārlis

Konkrētajā gadījumā Latvijai brīvais elektroenerģijas tirgus nozīmē sadārdzininājumu dēļ vairākiem parazītiem, kuri mums uzsēdīsies kā starpnieki untas arī ir viss!

pirms 6 gadiem, 2014.01.24 16:29

aber

nost ar parazītiem !!!!!!!

pirms 5 gadiem, 2015.01.11 13:45

Citas ziņas