Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pēc jaunas piena rūpnīcas uzbūves būs jālemj par «Trikātas siera» ražotnes likteni

Neskatoties uz to, ka nākamgad tiks pabeigta zemnieku izveidotā uzņēmuma «Latvijas piens» pārstrādes rūpnīca, vēl visu 2012.gadu vienas no tās dibinātāju - piena pārstrādes uzņēmuma «Trikātas siers» - ražotne turpinās darbu un ražos aptuveni tādus pašus siera apmērus kā patlaban, taču, kas notiks tālāk, lems kooperācijas īpašnieki - zemnieki, trešdien publicētā intervijā reģionālajā laikrakstā «Liesma» pastāstīja «Trikātas siera» vadītājs un jaundibinātā «Latvijas piena» valdes loceklis Raimonds Freimanis.

Viņš norādīja, ka Trikātas zīmols noteikti paliks, taču «Trikātas siera» ražotnes liktenis pagaidām ir neskaidrs. «Pašlaik cirkulē dažādas idejas un varianti par «Trikātas siera» ražotni, bet līdz pilnīgiem aprēķiniem vēl neviens nav nonācis. Tas gan ir skaidrs, ka šā lēmuma pamatā būs ekonomika, bet to vienpersoniski neizlems ne direktors, ne arī kooperācijas valdes priekšsēdētājs. Te viss atbildīgi būs jānomēra septiņreiz. Esmu pārliecināts, ka tā notiks, jo gan mūsu kooperācija, gan arī topošā piena pārstrādes rūpnīca ir patiešām zemnieku īpašums, un zemnieki to arī pārvalda,» uzsvēra Freimanis.Viņš arī noraidīja aizdomas, ka jauno projektu bīdot šaura personu grupa un rūpnīcu pēc uzcelšanas par lielu naudu pārdošot. «Ar pilnu atbildības sajūtu saku, ka tā nav, jo tā ir 100% zemnieku pārvalde ar 100% viņu lēmumu pieņemšana. Lēmējs ir kopsapulce, kur katram zemniekam ir viena balss. Tev ir 50 vai 500 govis ganāmpulkā — lemšanā tev ir viena balss,» sacīja Freimanis.«Trikātas siers» ir lielākais bioloģisko produktu pārstrādātājs Latvijā, kā arī viens no lielākajiem Latvijas siera ražotājiem. Kopš 2007.gada janvāra «Trikātas siera» kontrolpaketes turētājs ir «Trikāta KS». 2010.gadā «Trikātas siers» strādāja ar 2,608 miljonu latu apgrozījumu, kas ir par 98,5% vairāk nekā 2009.gadā, savukārt uzņēmuma zaudējumi pieauga par 34,7% ‒ līdz 193,4 tūkstošiem latu.Jau vēstīts, ka pērn novembrī tika izveidots uzņēmums «Latvijas piens», kurā apvienojās kooperatīvi «Trikāta KS», «Dzēse» un «Piena partneri KS». Uzņēmums Jelgavā būvē piena pārstrādes rūpnīcu, un tās būvdarbus plānots pabeigt 2012.gada februārī.Projekta kopējās izmaksas iecerētas 10 miljonu latu apmērā, kas ietver visus maksājumus, tostarp nodokļus, būvniecības izmaksas, projekta finansēšanas izmaksas, apgrozāmos līdzekļus, investīcijas iekārtu iegādē, zemnieku ieguldījumu un Eiropas līdzfinansējumu – 2,952 miljonus latu.Ražošanu plānots sākt ar vājpiena koncentrātu, pēc tam ražojot arī puscietos un cietos sierus. Paredzēts, ka uzņēmums orientēsies gan uz eksportu, gan produkcijas realizāciju vietējā tirgū. Īstenojot šo kopprojektu, kooperatīvi plāno vienā ražošanas maiņā pārstrādāt 250 līdz 300 tonnas piena.

Pievieno komentāru

Citas ziņas