Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pētījums: lielākā daļa nebūtu gatavi maksāt par pakalpojumiem bibliotēkās

Lielākā daļa lasītāju un interneta lietotāju nebūtu gatavi maksāt par pakalpojumiem bibliotēkās, liecina publisko bibliotēku attīstības projekta «Trešais tēva dēls» gaitā veiktā iedzīvotāju aptauja, par kuru pirmdien raksta «Diena».

Atbildot uz jautājumu, vai būtu gatavs maksāt vienu latu par stundu ilgu interneta izmantošanu, «jā» atbildēja 24 procenti, «nē» – 66 procenti, 10 procentu sacīja – «nezinu». Savukārt uz jautājumu, vai būtu gatavs maksāt latu par stundu ilgu lasītavas izmantošanu – deviņi procenti sacīja «jā», 85 procenti – «nē», seši procenti – «nezinu».Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēkas «Pārdaugava» vadītāja Inta Eglīte laikrakstam pauda, ka apmeklētāju skaits saruktu, ja bibliotēkā ieviestu maksu par grāmatu lasīšanu un pieeju internetam.«Bibliotēkas apmeklētāji, iespējams, būtu gatavi maksāt simbolisku samaksu par iespēju lasīt grāmatas un periodiskos izdevumus, bet, ja būtu jāmaksā lielāka summa, daudzi apsvērtu, vai to varētu un gribētu maksāt,» uzskata Eglīte.Kā maz ticamu iespēju viņa novērtēja, ka apmeklētāji būtu gatavi maksāt par piekļuvi internetam, jo interneta lietotāju vidū ir daudz pusaudžu no maznodrošinātām ģimenēm.Bibliotēkas vadītājas novērojumi liecina, cilvēki bieži netic tam, ka tiešām viss ir par brīvu, jo tagad pierasts – visur jāmaksā. «Bibliotēka ir izņēmums mūsdienu komerciālajā pasaulē, apmeklētājiem te tiešām viss ir par brīvu, vienīgi izdrukas un kopēšana ir par maksu, tāpat jāmaksā kavējuma nauda,» apstiprina I. Eglīte.

Pievieno komentāru

Citas ziņas