Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piena ražotāji: pārstrādes uzņēmumi nespēj organizēt biznesu 1

«Tikai tādēļ, ka pārstrādes uzņēmumi nespēj organizēt savu biznesu atbilstoši tirgus situācijai, jācieš piena ražotājiem,» uzsver biedrības «Zemnieku saeima» valdes loceklis Uldis Krievārs. Viņš ir pārliecināts, ka lielie uzņēmumi uz Zemkopības ministriju izdara spiedienu.

Lai atbildētu uz piena pārstrādes uzņēmumu pagājušajā nedēļā publiski paustajiem pārmetumiem lauksaimniekiem un informētu sabiedrību par situāciju Latvijas piena tirgū, Latvijas vadošie piena ražotāju kooperatīvi, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA) un Zemnieku saeima (ZSA) preses konferencē vakar pauda savu nostāju par šo lauksaimniecības nozari. LLKA valdes locekle un lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības valdes priekšsēdētāja Ilze Aizsilniece skaidro, ka kooperācija ir īpaša uzņēmējdarbības forma. Tā tiek atbalstīta arī citās ES dalībvalstīs, jo šādas sabiedrības nevis gūst labumu no lauksaimniekiem, bet dod tiem attīstības iespējas. «Tas ir veids, kā mazajiem lauksaimniekiem izdzīvot ES tirgū un lielajiem paplašināt savu darbību. Bez tam, atšķirībā no pārstrādes uzņēmumiem, kooperatīvu darbībā nepastāv risks, ka attīstībā ieguldītie līdzekļi «nonāk» ārvalstnieku rokās pēc īpašnieku maiņas,» saka I.Aizsilniece. Pēc viņas domām, «biznesa attiecībās jābūt savstarpējai cieņai, taču no piena pārstrādātāju puses to neizjūtam, tādēļ arī grūti sadarboties». U.Krievārs kategoriski noraida pārstrādātāju demagoģiskos minējumus par slikto piena kvalitāti, kas esot kooperatīvu izvestajam pienam: «Mūsu produkcija tika vairākus mēnešus pastiprināti kontrolēta, un nav bijis pamata tādiem apgalvojumiem. Mēs aicinām visu pienu pārbaudīt neatkarīgās laboratorijās, jo šobrīd pārstrādātāji analīzes veic savās laboratorijās. Mūsu piena kvalitāti vērtē daudz stingrāk.» Kooperatīvās sabiedrības «Jaunais piens» valdes priekšsēdētājs Andrejs Kārklis teic, ka, esot vienotā ES tirgū, katrs savu produkciju drīkst pārdot tur, kur tiek piedāvāti izdevīgāki tirdzniecības nosacījumi.«Nav pamata mums pārmest, ka graujam Latvijas piena sektoru - kam gan tas rūp vairāk, kā pašiem piena lopkopjiem. Taču jāatceras, ka visa pamatā ir izejviela. Var par Eiropas naudu sacelt pārstrādes rūpnīcas, taču, ja nebūs izejvielas, no tām nebūs nekādas jēgas. Mēs attīstāmies un nu esam reāls konkurents šiem trim pārstrādes uzņēmumiem, taču viņi gribētu, lai zemnieks paliek pie govs ar gumijas zābakiem kājās un mēslu dakšām rokās.»Plašāk par šo tēmu lasiet otrdienas, 13.novembra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Cityfinances

Vai finansējuma atbalsts ļaus palielināt biznesu? Uzzini www.cityfinances.lv

pirms 3 gadiem, 2017.03.09 11:52

Citas ziņas