Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piena rūpnīcas būvniecību Jelgava uzticēs «CB» 7

SIA «Latvijas piens», ko jaunas piena pārstrādes rūpnīcas attīstībai izveidojuši piena kooperatīvi «Trikāta KS», «Dzēse» un «Piena partneri KS», informē, ka noslēdzies izsludinātais konkurss par būvdarbu veikšanu. Izvērtējot saņemtos sešus piedāvājumus, par saimnieciski izdevīgāko tika atzīts «CB» piedāvājums 2,2 miljonus latu vērtībā bez pievienotās vērtības nodokļa.

Kā informē «Latvijas piena» valdes loceklis, kooperatīva «Trikāta KS» direktors Raimonds Freimanis, pārrunas par līguma slēgšanu ar «CB» sāksies nākamnedēļ, būvdarbus plānots sākt jūlija beigās. Būvniecība norisināsies vairākās kārtās. Projektu finansēs «SEB banka». Kopumā jaunās piena pārstrādēs rūpnīcas Jelgavā būvniecības konkursa nolikumus izņēma 13 pretendenti. Saņemti tika seši piedāvājumi, informē projekta īstenotāji. Paralēli būvdarbu konkursam noris darbs pie iekārtu un tehnoloģiju nodrošinājuma -  ir noslēgti līgumi ar galvenajiem iekārtu piegādātājiem, norit līgumu slēgšanas procedūra par atsevišķu mazāku tehnoloģisko iekārtu piegādēm. Projekta kopējās izmaksas ir plānotas desmit miljonu latu apmērā, kas ietver pilnīgi visus maksājumus – nodokļus, būvniecības izmaksas,  projekta finansēšanas izmaksas, apgrozāmos līdzekļus,  investīcijas iekārtu iegādei, zemnieku ieguldījumu un Eiropas līdzfinansējumu – gandrīz trīs miljonus latu. Rūpnīcas būvniecību pilnībā plānots pabeigt 2012.gada sākumā.Ražošanu plānots sākt ar  vājpiena koncentrātu,  pēc tam ražojot arī puscietos un cietos sierus. Uzņēmums orientējas gan uz eksportu, gan produkcijas realizāciju arī vietējā tirgū. Realizējot šo kopprojektu, kooperatīvi plāno vienā ražošanas maiņā pārstrādāt 250 līdz 300 tonnas piena.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

jelgaviets

Vāciet ārā no pilsētas ražošanas uzņēmumus, lai neradītu problēmas nākošajām paaudzēm. Itkā Latvijā zemes trūkst. Jau ādūzis piesmirdina visu pilsētu. Arī mašīnbūves rūpnīca nav pieņemama pilsētas centrā. Dzīvojam kā dziļā Krievzemē. Tāpēc jau Jelgavai grūti piesaistīt tūristus.

pirms 9 gadiem, 2011.07.05 14:08

AAA

Vecajam kombinātam nebija ne vainas,varēja atrestaurēt ,un viss,nē jātērē miljoni,kā jau pie mums tas pieņemts,lai kāds varētu uz šī rēķina uzvārīties!

pirms 9 gadiem, 2011.07.02 22:25

piens

Kapec neizmanto veco , atbilde ir vienkarsa , jo tas atrodas pasa pilsetas centra un apgrutina kravas auto piekluvi rupnicai un neatbilst nevienam partikas uznemuma standartiem

pirms 9 gadiem, 2011.07.01 14:56

zuze

Tāpēc, ka tam piena kombinātam Golgāni īpašnieki, ar teim jau neviens normāls uzņēmējs nesadarbojas.

pirms 9 gadiem, 2011.07.01 13:53

kaimiņš

Bet Jelgavā iepriekš bij piena kombināts. Kādēļ ta jāceļ jauns,ka vecais stāv neizmantots???

pirms 9 gadiem, 2011.07.01 13:05

Citas ziņas