Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Plāno atvērt trīs atbalsta programmas

Lai gan gads tuvojas noslēgumam, pagaidām uzņēmējiem jaunajā plānošanas periodā Eiropas Savienības (ES) fondu finansējums pieejams vienīgi dalībai starptautiskajās izstādēs un tirdzniecības misijās. Līdz gada beigām varētu atvērt vēl trīs programmas.

ES fondu plānošanas periodā no 2007. līdz 2013.gadam uzņēmējiem paredzētas 26 dažādas valsts atbalsta programmas, kuru laikā pieejami gandrīz 514 miljoni latu, lai attīstītu uzņēmējdarbību un celtu konkurētspēju, īstenotu nodarbinātības pasākumus, sekmētu inovācijas, būtu pieejami finanšu instrumenti, kā arī sekmētu tūrismu un energoefektivitāti, skaidro Evita Urpena no Ekonomikas ministrijas (EM). Līdzekļu sadalījums liecina, ka lielākā daļa - 28 procenti - uzņēmējdarbībai domāto līdzekļu novirzīti inovāciju veicināšanai, finanšu pieejamības uzlabošanai paredzēta nedaudz vairāk kā piektā daļa, bet konkurētspējas celšanai -15 procenti no kopējā apjoma. Ministrija uzskata, ka jaunais plānošanas periods atbilst sabalansētai Latvijas tautsaimniecības izaugsmei - tās kompetencē esošās programmas sekmēs uz zināšanām balstītas ekonomikas stiprināšanu, uzņēmēju konkurētspējas un eksporta apjomu palielināšanu, darbaspēka produktivitātes kāpumu un energoefektivitātes ieviešanu atbilstoši Tautsaimniecības stratēģijai un citiem dokumentiem. Lielāko daļu EM pārziņā esošo programmu administrēs Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, bet pārējās - ieguldījuma fonda apsaimniekotājs (Latvijas Garantiju aģentūra) un Mājokļu aģentūra.Kā pirmās ministrija uzņēmējiem plāno atvērt trīs programmas.Ar atbalsta ieguldījumiem mikro un mazo komersantu attīstībā īpaši atbalstāmās teritorijās paredzēts samazināt nelabvēlīgās atšķirības starp reģioniem un teritorijām, sekmējot līdzsvarotu valsts attīstību. Programma nodarbināto mācībām komersantu konkurētspējas veicināšanai domāta darbinieku kvalifikācijas celšanai, viņu pārkvalifikācijai vai jaunu zināšanu, prasmju un iemaņu apguvei. Savukārt tehnoloģiju pārneses kontaktpunktu programmas nolūks ir veicināt pētniecības rezultātu komercializāciju, kā arī sistemātiski apzināt pētniecības kompetenci augstskolās un zinātniskajos institūtos, tādējādi veicinot pētniecības attīstību.Nākamā gada pirmajā pusē plānots atvērt vēl vairākas programmas: mazo un vidējo uzņēmumu vērtspapīru biržu; ieguldījumu fondu; augstas kvalifikācijas darbinieku piesaisti; jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādi, kā arī kompetences centrus.Plašāk par šo tēmu lasiet trešdienas, 31.oktobra «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Citas ziņas