Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Plāno pastiprināt darbiekārtošanas pakalpojumu sniedzēju kontroli

Plānots pastiprināt darbiekārtošanas pakalpojumu sniedzēju kontroli, aģentūru BNS informēja Labklājības ministrijas (LM) Komunikācijas nodaļas vadītāja Marika Kupče.

Viņa pastāstīja, ka to paredz valdības apstiprinātie noteikumi komersantu ‒ darbiekārtošanas pakalpojumu sniedzēju ‒ licencēšanas un uzraudzības kārtībā.Turpmāk komersants varēs sniegt darbiekārtošanas pakalpojumus Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) izsniegtajā licencē norādītajā valstī vai valstīs. Kupče paskaidroja, ka tas ir nepieciešams, lai informētu darba meklētājus, kurās valstīs komersantam ir tiesības sniegt darbiekārtošanas pakalpojumus, kā arī lai nepieļautu, ka komersants negodprātīgi izmanto licenci darbiekārtošanas pakalpojumu sniegšanai licencē nenorādītajās valstīs.Tāpat licenci izsniegs tikai komersantam, kuram saskaņā ar normatīvajiem aktiem par personu datu aizsardzību būs reģistrēta personas datu apstrāde. Komersantam, kas vēlēsies saņemt licenci, iesniegumā būs jānorāda Datu valsts inspekcijā reģistrētas personas datu apstrādes reģistrācijas apliecības numurs.Lai saņemtu licenci, komersantam iesniegumā būs jānorāda sniedzamā darbiekārtošanas pakalpojuma veids atsevišķi katrā valstī, kur tas vēlas sniegt pakalpojumus. Tas nepieciešams, lai NVA nodrošinātu komersantu pastiprinātu kontroli un uzraudzību un lai nepieļautu, ka firma negodprātīgi izmanto licenci darbiekārtošanas pakalpojumu sniegšanai licencē nenorādītajās valstīs.Pēc Kupčes teiktā, komersants būs tiesīgs saņemt no darba meklētāja samērīgu maksu tikai par nepieciešamajiem izdevumiem darbiekārtošanas pakalpojuma saņemšanai pirms darba meklētājs sāks strādāt. Šo izdevumu apmēru, izlietojumu un samaksas kārtību noteiks ar darba meklētāju noslēgtajā līgumā.Ja licences saņēmējs ir paredzējis noteikt un saņemt jebkādu samaksu no darba devēja vai ārvalsts partnera, kā arī darbaspēka nodrošināšanas pakalpojuma sniedzēja, no darba meklētāja nebūs tiesību pieprasīt maksu par nepieciešamajiem izdevumiem. Tādējādi tiks aizsargāti darba meklētāji no negodprātīgas rīcības darbiekārtošanas pakalpojumu sniegšanā.Tāpat noteikumi paredz, ka darba meklētāji turpmāk rakstveidā būs jāinformē par konkrēto darba piedāvājumu, norādot arī darba samaksas apmēru pirms un pēc nodokļu samaksas. Viņi arī būs jāiepazīstina ar dokumentiem, kurus darba devējs noslēdz ar ārvalsts partneri vai ar darba devēja piedāvāto darba līgumu vai citu līgumu, ar kuru paredzēts personu nodarbināt. LM pārstāve norādīja, ka tas nepieciešams, lai novērstu iespējamās situācijas, ka darba meklētājam pirms darba sākšanas tiek apsolīti labvēlīgāki nosacījumi, nekā darba devējs tos var nodrošināt.NVA šogad augustā bija reģistrēti un licenci darbiekārtošanas pakalpojumu sniegšanai saņēmuši 88 komersanti.

Pievieno komentāru

Citas ziņas