Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Prasība pēc jauniem gāzes baloniem iedzīvotājiem radīs papildu izmaksas

Sarkanos 50 litru gāzes balonus, kas katrā lauku sētā ir neatņemama virtuves sastāvdaļa, jau drīzumā nāksies nodot metāllūžņos, bet vietā pirkt Eiropas standartiem atbilstošus un uz pusi mazākus.

Iedzīvotājiem tas radīs gan papildu tēriņus, jo pakaļ gāzei nāksies doties divas reizes biežāk, gan neērtības – jo virtuves virsmas ir pielāgotas lielajiem baloniem, un tagad būs jātaisa postamenti mazajiem, vēsta laikraksts «Neatkarīgā».Iemesls, kādēļ sarkanie baloni jāizņem no aprites, ir Eiropas Savienības (ES) regula. Tā aizliedz ES tirgū realizēt bīstamas spiediena iekārtas, kas nav atbilstoši sertificētas. Savukārt nosertificēt balonus, kas ražoti pirms desmit divdesmit gadiem, esot praktiski neiespējami.Tā vismaz apgalvo lielākais balongāzes tirgotājs Latvijas propāna gāze. Uzņēmuma tehniskā direktora vietnieks Ivans Hatiņecs stāstījis, ka vecākie eksemplāri ir pat no 1965.gada. Baloniem regulāri veic drošības pārbaudes, un arvien lielāks skaits jāatzīst par ārā metamiem – tie ir sarūsējuši, netur nepieciešamo spiedienu. Un pat ja mēģinātu sertificēt vecā parauga balonus, ir neiespējami iegūt ražotāja datus – attiecīgas rūpnīcas vairs neeksistē.Šobrīd sarkanie baloni legālā apritē no ES valstīm ir vienīgi Lietuvā un Latvijā. Ministru kabinets noteicis pārejas periodu regulas ieviešanai līdz nākamā gada martam un tuvākajā laikā to grasās vēl nedaudz pagarināt – līdz 2012. gada beigām. Bet pēc tam 300 000 Latvijas mājsaimniecībās un uzņēmumos lietoto gāzes balonu nonāks metāllūžņos.«Jauns 27 litru tilpuma balons (bez gāzes) maksā apmēram 25 latus, savukārt par veco – ārā metamo – balonu labākajā gadījumā varēs dabūt kādu piečuku,» norāda laikraksts.Latvijas propāna gāze arī vēlas panākt, lai gāzes balona īpašnieks būtu nevis klients, bet uzņēmums un neviens cits tos nedrīkstētu uzpildīt. Tas, protams, ļautu vienkāršāk diktēt cenas.

Pievieno komentāru

Citas ziņas