Prognozē banku filiāļu skaita samazināšanos Latvijas reģionos 3

Saruks Latvijas reģionos izvietoto banku filiāļu skaits, šādas prognozes šodien žurnālistiem pauda Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājs Kristaps Zakulis un Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis.

Bičevskis prognozēja, ka filiāļu skaita samazināšana vēl nebūs tik strauja 2013.gadā, jo reģionos būs nepieciešams atbalsts saistībā ar pāreju no latiem uz eiro. Savukārt 2014.gadā jau varētu būt redzamākas izmaiņas banku filiāļu skaitā. Viņš skaidroja, ka banku filiāļu skaita samazināšanos veicina urbanizācija un demogrāfija - iedzīvotāju skaita samazināšanās reģionos.Saskaņā ar Latvijas Bankas Kases un naudas apgrozības pārvaldes vadītāja Jāņa Blūma pagājušajā nedēļā paustajām aplēsēm pēc Latvijas pievienošanās eirozonai latus pret eiro bez maksas varēs apmainīt 245 kredītiestāžu filiālēs.Zakulis atzīmēja, ka Latvijas iedzīvotājiem samazināsies nepieciešamība apmeklēt bankas un augs attālināto darbības formu izmantošana. Vajadzība apmeklēt bankas filiāles klātienē saruks līdz darbībām, kas jāveic reizi divdesmit gados, nevis katru dienu, situācijas attīstību iezīmēja Zakulis.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Varbūt Somu bankas filiāles atstāt pašā Somijā? Viss. Pērku lielu, dziļu zeķi.

pirms 8 gadiem, 2013.02.07 23:21

hičkoks

Tas liecina par banku interesi kārtīgi nopelnīt bez lielām pūlēm tur, kur tas viņiem izdevīgi, lauku cilvēku ērtībām uzspļaujot. Bet Latvijas Bankai vajadzētu dot atļaujas atvērt filiāles tikai ar noteikumu, ka tiks apkalpoti visi Latvijas iedzīvotāji, nevis pasmelts krējums lielajās pilsētās. Bet mūsu banānu valstī tas bizness daudzkur tāds - ja nevar nopelnīt 200%, nafig vajaga. Vai uzliek 200% lielāku cenu, atlaiž 20% un tad aurē pa visiem medijiem - kādi mēs labdari.

pirms 8 gadiem, 2013.02.07 09:24

cilvēks

Vai tik netaisās kārtējais banku bankrots?

pirms 8 gadiem, 2013.02.05 23:08

Citas ziņas