Rubeņu ceļā atklāj rūpniecisko pētījuma centru lielizmēra liektajām līmētajām koka konstrukcijām (FOTO) 9

Simboliski pārzāģējot finiera strēmeli, Latvijas kokrūpniecības celmlauzis, ilggadējais kompānijas «Latvijas Finieris» ilggadējais vadītājs Juris Biķis piektdien Raubēnos Rubeņu ceļā Jelgavas rūpnieciskajā zonā atklāja SIA «IKTK» attīstītu rūpniecisko pētījuma centru «Lielizmēra liekti līmētas koka konstrukcijas». 

Atklāšanas svētku dalībniekiem tika rādīts, kā top konstrukcijas koka gājēju tiltam, kas pēc akciju sabiedrības «Latvijas valsts meži» pasūtījuma taps Tērvetes dabas parka teritorijā virs autoceļa Bauska–Dobele. Fundamentālā tilts, kas savienos parka administratīvo ēku ar stāvlaukumu otrpus šosejai, pats par sevi kalpos kā tūrisma objekts.

Centrs izvietojas 2400 kvadrātmetru angārā, kuru satur koka konstrukcijas. Tajā tiks eksperimentāli ražotas un pētītas līmētas, dažādi izliektas koka detaļas, kuru garums var sasniegt 32 metrus. 

Rūpniecisko pētījumu centra investīcijas sasniedz 5,5 miljonus eiro, no kuriem 3,8 miljoni eiro ieguldīti iekārtās un aprīkojumā, bet atlikusī summa jeb 1,7 miljoni eiro ir investīcijas rūpnieciskā pētījuma centra būvniecībā un infrastruktūrā. 

Centra investīciju finansējumu nodrošināja ceļu būvniecības sabiedrība «Igate», SIA «Marko KEA», akciju sabiedrība «Citadele Banka», kas izsniedza aizdevumu, kā arī Eiropas Reģionālās attīstības fonds, kuru administrēja Latvijas Izglītības ministrijas Valsts izglītības attīstības aģentūra. 

Projekta attīstītāji ir uzņēmējs Māris Peilāns, SIA «Marko KEA» un «Ceļu būvniecības sabiedrība «Igate»» valdes priekšsēdētājs un līdzīpašnieks, Rīgas Tehniskās universitātes transportbūvju institūta direktors inženierzinātņu doktors Ainars Paeglītis un Meža un koksnes produktu pētniecības institūta direktors Andrejs Domkins.

Vērtējot jauno pētījumu centru, J. Biķis «Ziņām» teica: «Es domāju, ka tas ir jauns attīstības etaps Latvijas kokrūpniecībā. Kaut Igaunijā un Lietuvā jau ir šādas eksperimentālas ražotnes, pie mums tādas vēl nebija. Nav jau runa tikai par koka tiltiem, bet arī koka konstrukcijām būvniecībā. Domāju, ka Latvijā attīstīsies koka māju būve. Jaunās tehnoloģijas atļauj tik droši būvēt no koka, ka tam ir liela nākotne.»

Pasākumā piedalījās arī Jelgavas un Ozolnieku novadu, kā arī Jelgavas pašvaldības vadītāji un pārstāvji, Saeimas deputāts Viktors Valainis, valsts akciju sabiedrības «Latvijas valsts ceļi» valdes priekšsēdētājs Jānis Lange un citas pazīstamas personas.  

Foto: Raitis Puriņš   

Pievieno komentāru

Komentāri 9

viss skaidrs

Igaunija un Lietuva parādīja ka šādas " rūpnīcas "ir vislbākās naudas mazgātuves " . Vēl vienu līdzīgu uzbēvēja Lembergs . Saucās "Dendrolait ". Tagad to aizklapēja. Savu izdarīja /

pirms 6 gadiem, 2015.09.18 21:27

Jelgava

Naudas "apgūšanas" projekts.
Kam atskaitās Rāviņš?

pirms 6 gadiem, 2015.09.19 00:24

fots

Rāviņš atskaitās Rublim , bet Rublis Bubulim

pirms 6 gadiem, 2015.09.19 12:27

Resnais

4 att Ziedonis izskatās zaudējis formu. Lakam netiek pie stirnas cepeša.

pirms 6 gadiem, 2015.09.19 09:13

daniels

ta tik turpinat,uz priekshu,vismaz kautkas notiek

pirms 6 gadiem, 2015.09.19 12:23

руру

Kaut kā liekta tā līmētā brusa nesanāca . Būs atkal kārtējais AMO . Vienīgi ka daudz gan to otkatu gribētāju bija salasījies. Maz katram sanāks . Bet nu labi ka tā . Treknie gadi beigušies

pirms 6 gadiem, 2015.09.19 12:25

briivbriidis

pypy....izdomā un norealizē vismaz vienu projektu, no kuras kādam gribētos un galvenais, varētu dabūt
"otkatu"! Savādāk, pats kā tāds neveiksminieks vien te spēj izskatīties, ko pamana tikai tāpēc, ka smirdīgs purkšķis....

pirms 6 gadiem, 2015.09.19 12:45

WTF

Vai tad nezini, ka projektus akceptē tie kas pie varas.

pirms 6 gadiem, 2015.09.19 12:53

yes

Peilānam shēmošanā liela pieredze

pirms 6 gadiem, 2015.09.21 14:13

Citas ziņas