Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saeima vērtēs likuma grozījumus, kas nosaka gada ilgumu kredīttiesiskās attiecībās

Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās "Vienotības" deputātu iesniegto likumprojektu, kura mērķis ir izbeigt negodprātīgu kredītu procentu aprēķināšanas praksi.

Grozījumi Kredītiestāžu likumā paredz izslēgt iespēju apslēptā veidā palielināt maksājumu apmēru par kredīta izmantošanu, aprēķinot dienas procentu likmi kā 1/360 daļu no gada procentu likmes, vienlaikus pieprasot to nomaksu par 365 vai 366 dienām gadā, skaidro likumprojekta iesniedzēji.

Likumprojekts paredz noteikt, ka arī kredīttiesiskās attiecībās gads sastāv no 365 dienām, vai attiecīgi garais gads - no 366 dienām.

Pašlaik Kredītiestāžu likumā ir paredzēts, ka procentu likmes lielumu un procentu maksāšanas kārtību nosaka līgumā, kredītiestādei ar klientu savstarpēji vienojoties. Ja līgumā nav noteikts citādi, par procentu aprēķināšanas laikposmu tiek pieņemts izsniegtā kredīta vai noguldījuma kalendāro dienu skaits. Šo aprēķinu pamatā ir gads, kurā nosacīti ir 360 diena, skaidro "Vienotības" deputāti.

Par šiem likuma grozījumiem Saeimai būs jālemj vēl trīs lasījumos.

Pievieno komentāru

Citas ziņas