Sīpolu, burkānu, biešu un kāpostu ražotāju cenas sasniegušas četru gadu zemāko līmenī

Sīpolu, burkānu, galda biešu un balto galviņkāpostu ražotāju cenas šā gada deviņos mēnešos sasniegušas zemāko līmeni pēdējo četru gadu laikā, liecina Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra apkopotā informācija.

Sīpolu ražotāju cenas šā gada deviņos mēnešos ir par 52% zemākas, tomātu un gurķu par 32 procentiem, balto galviņkāpostu par 31 procentu, burkānu par 3 procentiem zemākas nekā iepriekšējā gada attiecīgajā laika periodā.Savukārt kartupeļu ražotāju cenas ir par 41procentu augstākas un lapu salātu par 13 procentiem augstākas nekā iepriekšējā gada deviņos mēnešos.

2009.gada septembrī sīpolu ražotāju cenas bija par 45 procentiem zemākas nekā 2008.gada septembrī, burkānu - par 33 procentiem, galviņkāpostu - par 29 procentiem, gurķu - par 26 procentiem, tomātu - par 19 procentiem, pārtikas kartupeļu - par 6 procentiem, bet lapu salātu ražotāju cenas šā gada septembrī bija divas reizes lielākas nekā pagājušā gada septembrī, bet biešu par 43 procentiem lielākas.

Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra apkopotā informācija liecina, ka cenas Rīgas tirgos sīpoliem, burkāniem, kāpostiem, galda bietēm, gurķiem un kartupeļiem 2009.gada deviņos mēnešos bija par 2 procentiem līdz 11 procentiem zemākas nekā iepriekšējā gada attiecīgajos mēnešos, bet tomātiem tās bija pat par 5 procentiem augstākas.

Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītāja Ingūna Gulbe biznesa informācijas portālam «Nozare.lv» skaidroja, ka starpnieki un tirgotāji nav pamanījuši pircēju maksātspējas krišanos un, neskatoties uz cenu kritumu, joprojām produktus realizē par nesamērīgi augstu cenu.

«Turot nesamērīgi augstas cenas, tirgotāju ienākumi ir apdraudēti, jo cilvēki ies ar līkumu produktiem, kuriem ir nesamērīgi augstas cenas un tādējādi tirgotāji diskreditē Latvijas ražotāju atbalsta ideju - izvēlēties vietējo preci,» uzskata Gulbe.

Pievieno komentāru

Citas ziņas