Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stājas spēkā «Zemgales EKO» jaunie atkritumu apglabāšanas tarifi; iedzīvotājus izmaiņas neietekmēs 2

Otrdien stājas spēkā atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma «Zemgale EKO» atkritumu apglabāšanas tarifi poligonos «Brakšķi» un «Grantiņi».

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) sabiedrisko attiecību pārstāve Daiga Reihmane aģentūru BNS iepriekš informēja, ka tarifu projekta izvērtēšanas gaitā tika panākts izmaksu samazinājums vienā no poligoniem un tādējādi sākotnēji iesniegtais tarifs poligonam «Brakšķi» samazināts par 1,2 latiem par tonnu (Ls/t). Līdz ar to noteikts, ka poligonam «Brakšķi» sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifs būs 13,69 Ls/t bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), bet poligonam «Grantiņi» – 15,79 Ls/t bez PVN.Iepriekš spēkā esošo sadzīves atkritumu apglabāšanas maksu poligonā «Brakšķi» – 8,79 Ls/t – noteica Jelgavas pilsētas Dome, bet poligonā «Grantiņi» to – 13,30 Ls/t – noteica Bauskas novada Dome. «Tarifu kāpums pamatā ir saistīts ar apglabāto atkritumu daudzuma izmaiņām – pašreizējās maksas aprēķinos izmantotais apmērs ir daudz lielāks nekā faktiskais,» paskaidroja regulatora pārstāve un piebilda, ka tarifos jāiekļauj uzkrājums nākotnē paredzamajai poligonu slēgšanai, rekultivācijai un monitoringam, kā arī palielinājušās materiālu iegādes izmaksas, kas nepieciešamas atkritumu slāņa regulārai pārklāšanai ar inertu pārsegumu, un degvielas cenas.Tarifi ir aprēķināti tādā apmērā, lai segtu «Zemgales EKO» sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma izmaksas, apliecināja Reihmane, bet atzina, ka SPRK var ierosināt tarifu pārskatīšanu un atcelt lēmumu, ja mainās tarifus ietekmējošie faktori.Jau vēstīts, ka «Zemgales EKO» vēlējās palielināt poligonu «Brakšķi» un «Grantiņi» sadzīves atkritumu apglabāšanas tarifus attiecīgi par 8% un 18,7%. Tarifu «Brakšķos» plānoja palielināt no 13,79 latiem tonnā līdz 14,89 latiem tonnā bez PVN, bet «Grantiņos» – no 13,3 latiem tonnā līdz 15,79 latiem tonnā bez PVN.«Zemgale EKO» paskaidroja, ka tarifu izmaiņas ir saistītas ar poligonu būvniecības izmaksu, zemes nomas, poligonu rekultivācijas un pēcslēgšanas monitoringa izmaksu iekļaušanu apglabāšanas tarifā.«Zemgales EKO» nodarbojas ar atkritumu apsaimniekošanas organizēšanu Zemgales reģionā, tostarp īsteno projektu «Zemgales reģiona sadzīves atkritumu apsaimniekošana Latvijā». «Lursoft» informācija liecina, ka «Zemgales EKO» dibināts 2009.gada novembrī. Uzņēmums pieder Jelgavas pilsētas Domei (72%) un Bauskas novada Domei (28%).

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Zane

Cik zinu visa būvniecība tika veikta pa Eiropas naudu arī rekultivācijai tika piesaistīti milijoni. Kāpēc rodas tik lielas izmaksas?

pirms 9 gadiem, 2011.08.16 16:07

Kate

Kur var uzzināt Zemgales EKO darbinieku algas. Baumo, ka tās esot tūkstošos. Cik zinu poligana sargs saņem 500 Ls. Cik saņem skolotāja, policists, vides pārvaldes ierēdnis. Kas nosaka šo algu apmēru. Ko dara pāsvaldība, kaut kāds murgs. Iedzīvotāji tikai maksā, lai daži varētu labi padzīvot....... Silta vietiņa.

pirms 9 gadiem, 2011.08.16 15:55

Citas ziņas