«Standard

Londona, 4.sept. Starptautiskā reitingu aģentūra "Standard&Poors" uzskata, ka, pasliktinoties situācijai starptautiskajā kredītu tirgū, Latvija var nonākt zem spiediena, kas liktu tai devalvēt savu valūtu, ceturtdien ziņo laikraksts "The Times".

Kā jau ziņots, "Standard&Poors" trešdien Latviju līdz ar Īslandi ierindoja starp ievainojamākajām ekonomikām attiecībā uz problēmām, kuras izsaucis naudas trūkums pasaules finanšu tirgos."Standard&Poors" ziņojuma autors Morics Krēmers norāda, ka, pieaugot spriedzei pasaules finanšu tirgos, investori izrāda arvien lielāku interesi, kuras valstis ir visvairāk apdraudētas naidīgajā vidē.

Latvijai, viņaprāt, piemērojama paruna: "Tas nav ātrums, kas jūs nogalina, bet gan pēkšņa apstāšanās."

Pašreizējais Latvijas tekošā konta deficīts pārsniedz 20% no iekšzemes kopprodukta (IKP), un gan nekustamā īpašuma tirgus, gan straujo IKP pieaugumu uztur kreditēšanas bums, norāda "The Times".

Krēmers tajā saskata skaidras ekonomikas pārkāršanas pazīmes, piebilstot, ka valdības reakcija uz pieaugošo inflāciju nav pietiekama. Tā rezultātā pastāv risks, ka bankas, kurām Latvijā ir lieli ieguldījumi, var vēlēties mazināt savu risku.

Tas savukārt var izsaukt lielu lata pieplūdumu tirgū. Šādos apstākļos Latvijas valdībai var nebūt citas izejas kā devalvēt savu eiro piesaistīto valūtu, kas novestu ekonomiku pie "sāpīgas piezemēšanās", uzskata eksperts.

Pievieno komentāru

Citas ziņas