Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strādā, lai «Latvijas Krājbankas» klientiem nodrošinātu minimālos maksājumus 50‒100 latu apmērā

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) patlaban strādā pie tā, lai apturētās «Latvijas Krājbankas» klientiem nodrošinātu minimālos maksājumus 50‒100 latu apmērā, aģentūrai BNS pastāstīja komisijas biroja vadītāja Anna Dravniece.

Pēc viņas teiktā, pašlaik tā ir prioritāte, lai bankas klientiem tiktu nodrošināta pieeja vismaz 50‒100 latiem. Pašlaik tiek spriests, kā tehniski to nodrošināt. Darvniece nesolīja, ka klientiem nauda varētu būt pieejama jau otrdien, taču sacīja, ka pie tā tiek strādāts.Latvijas Komercbanku asociācijas dati liecina, ka šogad septembra beigās «Latvijas Krājbanka» pēc piesaistīto noguldījumu apmēra bija sestā lielākā banka Latvijā. Kopumā noguldījumos banka 2011.gada 30.septembrī bija piesaistījusi 586,898 miljonus latu, un tās tirgus daļa bija 5,2%.Aģentūra BNS jau vēstīja, ka FKTK padome pirmdien, 21.novembrī, nolēma apturēt «Latvijas Krājbankas» visu finanšu pakalpojumu sniegšanu. Lēmums pieņemts, pamatojoties uz konstatēto līdzekļu iztrūkumu bankā, par ko ir informēta Ģenerālprokuratūra.Saskaņā ar minēto lēmumu ir apturēta arī «Latvijas Krājbankas» valdes un padomes darbība un iecelti komisijas pilnvarnieki, kas pārvalda banku un iegūst bankas valdes un padomes tiesības. Par pilnvarnieku grupas vadītāju ir iecelts FKTK priekšsēdētājas vietnieks Jānis Brazovskis.Ziņots arī, ka FKTK padome jau 17.novembrī noteica ierobežojums «Latvijas Krājbankai». Ierobežojumi bankai tika noteikti, ņemot vērā notikumus «Latvijas Krājbankas» mātessabiedrībā ‒ Lietuvas bankā «Snoras» ‒ un to iespējamo tālāko ietekmi uz bankas finansiālo stabilitāti un tās maksātspēju, kā arī vērojamo noguldījumu pieprasījumu bankā. Lietuvas valdība nacionalizēja 100% bankas «Snoras» akciju, kuru kontrolpakete piederēja Krievijas uzņēmējam Vladimiram Antonovam. Lietuvas centrālā banka saņēmusi informāciju no ārvalstīm, ka «Snoras» aktīvos trūkst vērtspapīru vairāk nekā miljarda litu (204 miljonu latu) vērtībā.«Snoras» pieder nedaudz vairāk kā 60% «Latvijas Krājbankas» akciju. Pēc aktīvu apmēra «Latvijas Krājbanka» septembra beigās bija devītā lielākā no 31 Latvijas bankas.

Pievieno komentāru

Citas ziņas