Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strādājošie atkal var saņemt «kuponus» sevis pilnveidošanai

No 18.jūlija Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) atjaunota reģistrācija projektā «Mūžizglītības pasākumi nodarbinātām personām». Tas nozīmē, ka strādājošiem iespējams saņemt tā sauktos kuponus savas kvalifikācijas paaugstināšanai. Jelgavas filiālē vieta programmā paredzēta 248 mācīties gribētājiem.

Pērn programma uz laiku tika pārtraukta finanšu resursu taupības dēļ, taču nupat tā atjaunota, lai nodrošinātu iespēju nodarbinātām personām papildināt un pilnveidot darbam nepieciešamās zināšanas un prasmes, apgūstot profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmas, piemēram, lai pilnveidotu saziņu valsts valodā vai svešvalodās, atjaunotu matemātiskās prasmes un pamatprasmes dabaszinībās un tehnoloģijās, vai iegūtu digitālās prasmes. Programmas noteikumi nedaudz atšķiras no iepriekšējiem. No 18.jūlija mācību maksu 100 procentu apjomā nodrošina cilvēkiem, kuriem ir invaliditāte vai tie atzīti par trūcīgiem. Tāpat mācības bez maksas var apgūt personas, kuriem līdz valsts noteiktajam pensionēšanās vecumam atlikuši ne vairāk kā pieci gadi vai arī ģimenē tiek audzināti divi un vairāk bērni līdz 18 gadu vecumam. Eiropas finansējums personai paredzēts 250 latu apmērā. Ja mācību maksa tiek pārsniegta, personai šī summa jāsedz no savas kabatas. Pārējiem mācīties gribētājiem, kuri neatbilst nevienam no minētajiem kritērijiem, pašiem jānodrošina 30 procentu līdzfinansējums agrāko 10 procentu vietā. Mūžizglītības pasākumos var iesaistīties nodarbināta vai pašnodarbināta persona, kas sasniegusi 25 gadu vecumu un nav iepriekš ieguvusi izglītību NVA organizētajās profesionālās apmācībās, pārkvalifikācijas, kvalifikācijas paaugstināšanas vai neformālās izglītības programmās. Dalība netiks liegta arī tiem, kuri pēdējo divu gadu laikā nav pabeiguši izglītības programmu šajā projektā vai Eiropas Sociālā Fonda projektā «Profesionālā apmācība bezdarba riskam pakļautām personām».NVA Jelgavas filiālē no jauna programmā paredzēts iesaistīt 191 personu plus 57 «rezervistus». Anita Dolace, Jelgavas filiāles eksperte, aicina cilvēkus projektam pieteikties laikus, iesniedzot personas apliecinājumu, kas atrodams Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapā.

Pievieno komentāru

Citas ziņas