Strods: «Parex banka» ir droša 4

Pirmdienas rītā apmēram stundas ceturksni pirms «Parex bankas» filiāles Jelgavā, Raiņa ielā atvēršanas rindā jau stāvēja vairāki cilvēki. Daži atzina, ka viņus satraukusi šīs kredītiestādes kontrolpaketes nodošana «Hipotēku bankas» rokās, bet viens pat izteica vēlēšanos izņemt savu naudu no konta «Parex bankā».

«Nekas nav drošāks par valsts garantu,» īsumā pašreizējo situāciju «Ziņām» komentēja «Parex bankas» Jelgavas filiāles vadītājs Jurijs Strods. Svētdien gan esot bijusi vēroja aina, ka vairāki ieguldītāji vēlējušies izņemt savus ietaupījumus, taču kredītiestāde ar šo problēmu veiksmīgi tikusi galā un līdzekļu tai nav trūcis. «Ja būtu tāda krīze kā šobrīd mēģina to rādīt vairākos medijos, tad mums naudas, ko izsniegt ieguldītājiem, nebūtu,» skaidro filiāles vadītājs, piebilstot, ka iedzīvotājiem pamata satraukumam neesot.Norēķinu grupā tirdzniecības centrā «Valdeka», kas strādā arī brīvdienās, svētdien uz brīdi bija izveidojusies rinda, un no Jelgavas filiāles tai piegādāti papildus skaidras naudas krājumi. Taču palīdzība no Rīgas nav bijusi nepieciešama.«Hipotēku bankas» prezidents Inesis Feiferis jau svētdien paziņoja, ka «Parex banka» turpinās darboties kā atsevišķs patstāvīgs uzņēmums, bet «Hipotēku banka» valsts vārdā būšot vien šī uzņēmuma akciju turētāja. Abu banku ikdienas darbība paliks nošķirta. I.Feiferis norādīja, ka «Parex banka» tikšot atbalstīta tik lielā mērā, cik vien būs nepieciešams, un pagaidām atbalsts plānots 200 miljonu latu apmērā.Kā iepriekš ziņots, sestdien valdība nolēma glābt «Parex banku», 51 procentu tās akciju nododot valstij piederošās «Hipotēku bankas» rokās. Par to abi bankas līdzšinējie lielākie akcionāri - Valērijs Kargins un Viktors Krasovickis - saņems katrs pa vienam latam. Pārējie 34 procenti bankas akciju arī uz pusēm pieder abiem akcionāriem, bet šīs akcijas ir ieķīlātas, tādējādi kopumā valstij nodoti gandrīz 85 procenti balsstiesīgo «Parex bankas» akciju.Vienlaikus valdība nekavējoties meklēs investoru un šā gada laikā tai ir tiesības «Parex bankas» 51 procentu akciju pārdot par cenu, kāda tai «ienāk prātā», skaidroja Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes loceklis Jānis Brazovskis. Jau tagad izskanējusi varbūtība, ka kontrolpaketi varētu iegādāties vietējās bankas savas tirgus daļas palielināšanai.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

maija

Bet vai tad banka baltija naudu nāsīs ierāva CCCP laikos?

pirms 13 gadiem, 2008.11.10 21:54

cartige

Nu kā tad :)
Jūs tiešām ļautiņi domājat, ka jums stāstīs visu taisnību...

pirms 13 gadiem, 2008.11.10 12:42

xxx

Visiem kas izņem noguldijuma naudu no "PAREX",ir padomiskā cilvēka domāšana "sovok",kuri tikai klausās baumas,neko neizvērtējot,ne analizējot,neko nalasot,jo ir pieraduši dzīvot pēc СССР laikiem,paši nedomā,gaida ka kāds viņu vietā "sakožļās konfeti,un ieliks viņiem mutē",priekšnieka pavēli.

pirms 13 gadiem, 2008.11.10 12:21

aha

Bet kur aizplūda vairāk kā 200 milj. latu no bankas? Jā, kā izrādās arī uz krīzes rēķina var labi pelnīt...

pirms 13 gadiem, 2008.11.10 10:34

Citas ziņas