Šūšanas uzņēmums atlaiž vairāk nekā 40 darbiniekus 3

Neievērojot darba uzteikuma termiņu un neizmaksājot atlaišanas pabalstu vairāk nekā 40 darbiniekiem, pagājušās nedēļas nogalē Jelgavā slēgts šūšanas uzņēmums «Global Textiles».

Par to, ka uzņēmums likvidējas un atlaiž darbiniekus, pagājušonedēļ laikrakstam «Novaja Gazeta» telefoniski pastāstīja vairākas «Global Textiles» bijušās šuvējas.Bijušās darbinieces apgalvoja, ka uzņēmuma vadība atsakoties paskaidrot, kāpēc tā nav laikus un rakstiski brīdinājusi par gaidāmo atlaišanu. Līdz šim uzņēmumā problēmu ar pasūtījumu izpildi neesot bijis - ražoti dažādi sieviešu apģērbi. 20.februāra rītā darbā pat pieņemta jauna šuvēja, taču jau tajā pašā dienā pusdienas pārtraukumā uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Pols Levins un valdes locekle Ilona Močalova informējuši strādnieces, ka uzņēmums bankrotējis un likvidēsies, darbinieki saņemšot algu par februāri un kompensāciju par diviem mēnešiem. Šuvējas gan apgalvoja, ka, saskaņā ar līgumu, viņām tā pienākoties par trim mēnešiem.Ar līdzīgu sūdzību viens bijušais darbinieks vērsies arī Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Jelgavas filiālē, un tikai tā iestāde uzzinājusi par uzņēmuma slēgšanu, «Ziņām» pastāstīja filiāles vadītājs Māris Narvils.«Mums tas bija nepatīkams pārsteigums. Uzņēmējiem par kolektīvo atlaišanu NVA jāinformē mēnesi iepriekš, nevis tad, kad fakts jau noticis. Sazinājāmies ar uzņēmuma vadību, kas tagad sola nedēļas laikā iesniegt kolektīvās atlaišanas dokumentu,» skaidro filiāles vadītājs.Kā notikušo vērtē Valsts darba inspekcija un vai par strādājošajiem veiktas sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas - lasiet trešdienas, 4.marta, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Ķirsis

Jā. bezdarbnieku daudz. Kā ziņo statistiķi, bez darba 10/12 % - skumji, bet jāpriecājas, ka pārējie 88 % strādā ????

pirms 11 gadiem, 2009.03.04 13:46

zommers

ĀRPRĀTS,kas notiek ar darba vietām!!!Izskatās,ka kuģīts grimst pa nopietno.Jāapsver iespēja pamest Latvjiu kamēr vēl var

pirms 11 gadiem, 2009.03.04 13:41

Citas ziņas