Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tirgotāji: 60 vatu kvēldiegu spuldzes Latvijā vēl nav izpirktas

Latvijas veikalos joprojām ir nopērkamas 60 vatu (W) kvēldiegu spuldzes, lai gan augustā līdz ar aizliegumu tirgotājiem Eiropas Savienībā (ES) no šā gada septembra iepirkt pārdošanai 60 vatu (W) kvēldiegu spuldzes pieprasījums pēc tām dubultojās, aģentūrai BNS pastāstīja aptaujātie tirgotāju pārstāvji.

Būvmateriālu veikalu «K-Rauta» īpašnieka «Rautakesko» Lampu nodaļas vadītājs Jānis Putniņš aģentūrai BNS apliecināja, ka tīklam «K-Rauta» ražotāji vēl minimālā daudzumā piegādā 60 W kvēlspuldzes. Tiesa, jebkurā brīdī ražotāju krājumi var beigties, viņš atzina.«Aptuveni divās dienās visas «K-Rauta» veikaliem atvestās 60 W kvēlspuldzes tiek pārdotas,» sacīja «K-Rauta» pārstāvis.Vienlaikus Putniņš norādīja, ka pircēji aizvien vairāk nupat no ražošanas izņemto 60 W kvēlspuldžu vietā iegādājas 100 W energoekonomiskās spuldzes. «Aizvien biežāka pircēju izvēle ir par labu arī vēl ekonomiskākajiem LED gaismekļiem,» pastāstīja Putniņš un paskaidroja, ka energoekonomisko spuldžu un LED gaismekļu iegādi veicina vēlme samazināt rēķinus par patērēto elektroenerģiju, kā arī aizvien biežāk parādās draudzīga attieksme pret vidi.Arī mazumtirgotāja «Rimi Latvia» vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Valnere aģentūrai BNS apliecināja, ka uzņēmuma veikalu tīklā vēl ir nopērkamas 60 W kvēldiegu spuldzes.Viņa gan norādīja, ka grūti pateikt, cik ilgam laikam pietiks krājumu. «Cik ilgam laikam pietiks, tas atkarīgs no pieprasījuma,» atzina Valnere.Aģentūra BNS jau ziņoja, ka 2009.gada 13.aprīlī stājās spēkā Eiropas Komisijas (EK) regula par Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas īstenošanu attiecībā uz mājsaimniecībā izmantojamām kliedētās gaismas lampām, kas paredz pakāpenisku kvēldiega spuldžu ražošanas pārtraukšanu. Jau kopš 2009.gada 1.septembra nedrīkst ražot 100W kvēldiega spuldzes, savukārt no 2011.gada 1.septembra tirgū aizliegts laist 60W kvēldiega spuldzes, bet no 2012.gada 1.septembra – 40 un 25W kvēldiega spuldzes.Regula ir izstrādāta, lai samazinātu enerģijas patēriņu mājsaimniecību apgaismošanas ierīcēm, pārejot no mazāk efektīvo spuldžu lietošanas uz energoefektīvākām spuldzēm. Lai gan sākotnējās energoefektīvo spuldžu iegādes izmaksas ir augstākas par kvēldiega spuldžu iegādes izmaksām, energoefektīvām spuldzēm ir ilgāks kalpošanas laiks, kā arī mazāks elektroenerģijas patēriņš. Pāreja uz energoefektīvām spuldzēm ir pamatota ar ieguldījumu ilgstošajā attīstībā un resursu izlietojuma efektivitātes celšanā.

Pievieno komentāru

Citas ziņas