Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tirgotāju piedāvātā elektrības cena diezgan līdzīga 6

Pārdesmit jelgavnieku, kuru vidū bija vairāki māju pilnvarnieki, izmantoja iespēju Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas rīkotajā pasākumā klātienē iepazīties ar elektrības tirgotājiem, kuri to 1. janvāra gatavojas piegādāt mājsaimniecībām.     

Nekādas rindas nemanīja Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra foajē, kur četras stundas trīs pieturvietās interesenti varēja konsultēties ar visiem trim elektrības tirgotājiem – «WIN Baltic», «Latvenergo» un «Baltcom». Aspazijas ielas 29 mājas pilnvarnieks Ēriks Indriksons «Ziņām» teica, ka viņam no tikšanās ar elektrības pārdevējiem skaidrība tomēr neradās. «Piedāvājums izskatās diezgan samudžināts. Elektrības cenas tiek izteiktas ļoti smalki, ar precizitāti pieci cipari aiz komata jeb viena simttūkstošdaļa eiro,» pukojās Ē.Indriksons. Viņš piebilda, ka cenu starpība starp vienu un otru tirgotāju gan ir visai niecīga.       

Līdzīgi par piedāvājumu starpību sprieda arī a/s «Sadales tīkli» Klientu līgumu direktors Vents Kleikalīdis. Viņš uzsvēra, ka «Sadales tīklu» uzdevums paliek agrākais, proti, nogādāt jebkuru nopirkto elektrību patērētājiem. Runājot par personīgo mājsaimniecību, V.Kleikalīdis atklāja, ka izvēlēsies piedāvājumu, kur elektrība tiek pārdota par biržas cenu. «Es nojaušu, ka kādu mēnesi zaudēšu, bet kādu atkal vinnēšu. Taču es gribu paskatīties, kā tirgotāji ar tirgus cenu strādā,» pauda V.Kleikalīdis. 

«Biržas cena, ņemot vērā citu valstu pieredzi, ir godīgākā un progresīvākā samaksas sistēma,» līdzīgi sacīja uzņēmuma «WIN Baltic» pārstāve Daiga Kļaviņa. Uzņēmums, kas ir samērā neliels, orientējas uz vidēji aktīviem klientiem, kuri prot strādāt ar datoru, jo visa sadarbība ar klientu, sākot ar līguma slēgšanu, notiek internetā. 

Savukārt «Baltcom» uzsvēra, ka, pērkot elektrību no šā uzņēmuma, mazāk par kilovatstundu maksās tas, kurš vairāk tērē. Būtiskas atlaides būs arī tiem, kuri no «Baltcom» pērk interneta, telefona un televīzijas pakalpojumus. «Turklāt par visiem četriem pakalpojumiem klients saņems vienu rēķinu,» sacīja «Baltcom» pārstāvis. 

Trīs konsultantes bija gatavas uzklausīt tos, kurus interesē «Latv­energo» pakalpojumi. «Domājam, ka esam atraduši piemērotu variantu katram klientam,» pauda konsultante, piebilstot, ka 2015. gadā «Latvenergo» piedāvās valsts atbalsta programmu trūcīgajiem un daudzbērnu ģimenēm. Šiem klientiem nākamgad par sevi no jauna jāatgādina elektrības pārdevējam.  

Uz jautājumu, kāpēc tiek prognozēts, ka, atverot brīvo tirgu, elektrības cena mājsaimniecībām celsies, V.Kleikalīdis skaidroja – tas saistīts ar to, ka līdz šim «Latvenergo» starta tarifs bija nepamatoti zems. «Šo zemo tarifu centās nepārtērēt trūcīgie iedzīvotāji, taču saņēma arī miljonāri, kas nebija pareizi,» uzsvēra V.Kleikalīdis. Viņš piebilda, ka tolaik starta tarifa zemā cena tika segta ar «Latvenergo» peļņu citās jomās. Turpmāk Elektroenerģijas tirgus likums šādu subsidēšanu nepieļauj.

V.Kleikalīdis prognozē, ka elektrības cena varētu pazemināties apmēram pēc gada, kad plānots izbūvēt kabeli Baltijas jūrā, tādējādi mūsu tirgū nonāks lētāka Zviedrijas elektrība. 

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Doma

Absurdākā situācija pasaulē!
Pieaugot piedāvājumu skaitam ,cena pieaug tikai Latvijā?
Nu anomāla ekonomika mums ir!!!

pirms 5 gadiem, 2014.11.07 14:37

sanich

gadu atpakaļ Lietuvā, rūpnīciņā starp 20 piedāvājumiem lētākais, kuru arī izvēlējāmies bij un ir Latvenergo. Mūsu tautas kalpi pārshēmojušies un nav kas vēlētos viņus aiztikt.

pirms 5 gadiem, 2014.11.08 04:09

ervins

un to jus sauciet par brivo tirgu?paslaik ir tikai viens elektroenergijas tirgotajs,LATVENERGO,!Parejos padomju laikos sauktu par spekulantiem!tatad sIem saucamajiem briva tirgus tirgotajiem LATVENETGO pardos energiju par letaku cenu ka mums parejiem!celsies cenas visam!vai valdiba par to ir padomajusi pirms izdaba ES?

pirms 5 gadiem, 2014.11.08 07:36

Resnais

Redzi, vēlēšanas ir pagājušas, un subsidēšana vairs nenotiks.

pirms 5 gadiem, 2014.11.08 08:03

klients 200-800 kWh/ mēn.

Zvanīju Baltcomam.
Neiesaku.Manu vienkārši ATŠUVA.
Ļoti rupjš operators, runā, kad es vēl neesmu pabeigusi savu teiku vai jautājumu, beigās pasaka - ejiet pie citas kompānijas, mēs neko neražojām un neko nepiegādājam, mēs tikai rēķinus izrakstam....

pirms 5 gadiem, 2014.11.14 19:32

klients 200-800 kWh

Pretstatā WIN Baltic, kas jau bija beiguši darbu pēc 19, bet atbildēja, paskaidroja un bija priecīgi palīdzēt potenciālajām klientam.

Palika uzrakstīt un noskaidrot vēl dažas nianses un tad slēgt līgumu ar Latvenergo vai Win Baltic, bet baltomu pat neņemšu vērā un neieteikšu nevienām!

Žēl, ka par izstādi nezināju agrāk.

pirms 5 gadiem, 2014.11.14 19:35

Citas ziņas