Tūrisma uzņēmējiem vēl daudz iespēju 1

Tūrisma sezona ir pašā karstumā. Ko vēlas apmeklētāji un ko var piedāvāt tūrisma uzņēmēji, cik lielā mērā krīze radījusi problēmas šai nozarei, kādas brīvas nišas vēl pastāv, «Ziņas» centās noskaidrot, apmeklējot vairākus tūrisma objektus un atpūtas vietas.

«Ziņu» aptaujātie tūrisma uzņēmēji un Jelgavas rajona un pilsētas Tūrisma informācijas centra (TIC) darbinieki visi kā viens atzīst - Latvijā brīva tūrisma niša ir kempingi, kas treileru īpašniekiem piedāvātu elektrības, ūdens un kanalizācijas pieslēgumu. Patlaban tādi pieejami Jūrmalā, taču ārzemnieki, kuri ceļo ar savām automašīnām un treileriem, vēlas iepazīt ne tik daudz jūras piekrasti, cik mūsu laukus, apmesties tur uz ilgāku laiku, neatsakoties arī no ierastā komforta, baudīt skaisto dabu, taču pagaidām šāda piedāvājuma nav. Joprojām pieprasītas arī «vīru spēles brīvā dabā». Līdzās daudzviet sastopamajam peintbolam sevi piesaka arī airsofts - militāra piedzīvojumu spēle ar precīzu kaujas ieroču kopiju, kas šauj ar mazām plastmasas bumbiņām, savukārt Jelgavā, Pasta salā, trīs jaunieši ierīkojuši caurspīdīgo ūdensbumbu atrakciju.Zaļenieku muiža kļuvusi par populāru tematisko nometņu, kāzu un citu svinību rīkošanas vietu. Nometnēm šovasar viss laiks jau rezervēts. «Šeit iespējams saņemt arī ēdināšanas pakalpojumus un par ļoti demokrātiskām cenām - 2,5 latiem diennaktī - nakšņot Zaļenieku arodvidusskolas dienesta viesnīcā,» stāsta pērn tur rīkotās pasaules latviešu «3 x 3» nometnes vadītājs Andris Tomašūns.Savukārt Zaļenieku kokaudzētava piedāvā izziņas tūrismu - apskatīt dendrāriju un iepazīties ar stādu audzēšanas tehnoloģijām. Iepatikušos augus var arī iegādāties.Braucot no Jelgavas uz Tērveti, turpat Zaļenieku pagastā ne viens vien ceļotājs pēdējā laikā pamanījis, ka ceļa malā kādreizējā veikala vietā tagad atrodas jauks, sakopts, senlaicīgā stilā iekārtots «Pūteļkrogs». Pirms trim gadiem, iegādājoties šo īpašumu, tā saimnieks Sergejs Bobkovs krasi mainījis savu dzīvi, no personāla vadības speciālista kļūstot par uzņēmēju, kas darbojas tūrisma biznesā, tādējādi piepildot arī sievas Ritas mūža sapni par krodziņu.Kurš gan nezina slaveno laupītāju Ansi Kaupēnu? Bet ne visi zina, ka Tērvetes sila Melnajā lejā - netālu no vietas, kur Kaupēns kādreiz aplaupījis no tirgus braucošos zemniekus - tagad atrodas viesu māja «Kaupēna dzirnavas», kur saimnieko Indra un Ojārs Brieži. Kā pārliecinājās «Ziņas», karstajās vasaras dienās apmeklētāju tur netrūkst, ir arī savi pastāvīgie klienti. Par to, cik veiksmīgi var pārdot stāstu, liecina Vilces pagasta Blankenfeldes muižas piemērs. «Esam visspocīgākā pils Latvijā un visā Baltijā. Spoki mums ir dažādi - gan vīriešu, gan sieviešu kārtas, un visi spoku stāsti beidzas ar nāvi,» tā muižas apmeklētājus jau sākumā biedē gide Millija Zīberte. Lai gan patlaban turpinās rekonstrukcijas darbi, tūristi tur tiek laipni gaidīti. Vairāk nekā pirms gada Blankenfeldes muiža mainīja īpašniekus, un tagad tā pieder SIA «JVB».Plašāku materiālu lasiet otrdienas, 7.jūlija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

tūrists

Millija dzīvo pēc principa- veiksmīgi var pārdot stāstu? 10 min. vārdiska saskarsme ar šo ļumīgo masu un Blankenfeldes muiža tiek svītrota no jebkura tūrista apmeklējuma saraksta. Atmosfēra reti nepatīkama, lipīga, uzbāzīga!

pirms 11 gadiem, 2009.07.07 12:43

Citas ziņas