Uzņēmēji nebūs gatavi ieviest jaunu PVN likmi 7

Uzņēmēji nebūs gatavi ieviest jaunu PVN likmi 21% apmērā, ko līdz ar nākamā gada sākumu paredz Saeimā apstiprinātie grozījumi PVN likumā, atzīst gan Latvijas Tirgotāju asociācija, gan Valsts Ieņēmumu dienests (VID).

Asociācijas vadītājs Henriks Danusēvičs uzsver, ka janvārī neizbēgami būs likuma pārkāpumi. Kases aparātu pārprogrammēšanas uzņēmumi jau atzinuši, ka tik krasas pārmaiņas nav iespējams veikt tik īsā laikā. Viņš gan cer, ka dienests izrādīs "cilvēcisku" attieksmi pret uzņēmējiem, jo šajā gadījumā tiem nav bijis fiziski iespējams pielāgoties jaunajām prasībām. Tiesa, uzņēmēju vienošanās ar VID ir neiespējama, jo "likums ir likums".Viņš lēsa, ka vēlākais laiks, kad uzņēmēji varētu pielāgoties jaunajām prasībām būs 20.janvāris. Danusēvičs gan nepieļauj, ka kāds uzņēmējs varētu pārtraukt savu darbību.Paziņojumā medijiem Danusēvičs norādījis, ka neviens no valdības pirms lēmuma pieņemšanas un arī šobrīd nav izrādījis ieinteresētību notikušo pārrunāt ar tirgotājiem. "Gan tas, ka lēmums veikt tik milzīgu papildus darbu (pārprogrammēt 67 tūkstošus kases aparātus, izlabot 40 tūkstošus grāmatvedības programmu, pārrakstīt 75 tūkstošus pavadzīmju un atgriezt tikpat daudz preču ar fiksētu pārdošanas cenu partiju piegādātājiem, pārrēķināt cenas nomainīt 80,4 miljonus cenrāžu) uzdots nozīmīgos svētkos, kas jau tā ir darba pārpilni," teikts paziņojumā.Savukārt dienests atzīst, ka arī tam uzņēmēji pauduši neapmierinātību ar krasajām pārmaiņām. VID gan norāda, ka tas jau radījis īpašu rīcības plānu, par kuru gan informēšot vēlāk.PVN likuma grozījumi paredz, ka standarta likme sākot no 1.janvāra līdzšinējo 18% ir paaugstināta līdz 21%. Savukārt atvieglotā likme no 5% tiek paaugstināta līdz 10%.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

bojaa

efa, man viena galva ir, i to zem josas vietas :D

pirms 11 gadiem, 2009.01.01 14:30

bojaa

VID darbinieki 1.janvarii visi uz darbu!!ejiet un paarbaidiet!!lai maksaa sodu, tie kas nepaspeeja!! :D vot valstii buus ienaakumi!!! Prieciigus sveetkus!!

pirms 11 gadiem, 2008.12.30 11:08

Punka

Aizslēgt visu (pavisam visu) nafig uz mēnesi, lai pārprogmammētu un pārietu uz jauno PVN likmi, tad gan valdība apkakātos par IKP kritumu janvārī.

pirms 11 gadiem, 2008.12.30 01:28

aiz-mugure

Tas, ko domājat jūs un uzņēmēji, valdībai, godīgi sakot, PIE PAKAĻAS!!

pirms 11 gadiem, 2008.12.29 23:18

asais

Nos ar tādu valdību. Labāk pievienojamies Zviedrijai vai kādai citai domājošai valdībai!!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2008.12.29 18:46

stulbums

Mūsu valdība ir iedomājusies, ka katram kases aparātam ir savs programmētājs, un kas tas viss ir izdarāms nieka pāris minūtēs.

pirms 11 gadiem, 2008.12.29 17:39

Citas ziņas