Uzņēmēju lielākie traucēkļi - birokrātija un kūtrs valsts atbalsts 1

Tuvāko divu nedēļu laikā taps uzņēmēju, darba devēju, pašvaldību un arodbiedrību kopīgi veidots ekonomiskās situācijas atveseļošanas pasākumu saraksts, ko paredzēts iesniegt jaunajai valdībai. Tajā tiks iekļauti arī Jelgavas uzņēmēju viedokļi, kuri, kā atzīst dokumenta izstrādātāji, ir līdzīgi kā citviet Latvijā apklaušinātajiem uzņēmējiem.

Virkne priekšlikumu tika izteikta arī pirmdien Jelgavas Inovāciju centrā notikušajā diskusijā. Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētāja Žaneta Jaunzeme - Grende «Ziņām» skaidro - lai lemtu par priekšlikumiem uzņēmējdarbību veicinošu pasākumu ieviešanai, šobrīd tiek veikta aktīva uzņēmēju viedokļa uzklausīšana visos valsts reģionos. Līdzīgas diskusijas jau esot notikušas Valmierā, Ventspilī un Liepājā. Sarunā ar vietējiem uzņēmējiem Ž.Jaunzeme - Grende atzīmēja, ka Latvijā šobrīd ir 21 iestāde ar 700 ierēdņiem, kas veic ES dažādo fondu līdzekļu administrēšanu. Kā izteicās viena no diskusijas dalībniecēm, SIA «Artende» valdes priekšsēdētāja Aiva Freimane, šāda situācija novedusi pie tā, ka uzņēmējs vairs īsti nezina, pie kā griezties, kam prasīt padomu. «Tās izstrādātā atbalsta pieteikumu dokumentācija ir tik sarežģīta, ka bez papildu izdevumiem konsultantu firmām tāpat neiztikt,» uzsvēra kāds no diskusijas dalībniekiem. Līdz ar to kā vienu no uzdevumiem, kas jāpanāk sarunās ar nākamo valdību, uzņēmēji minēja procedūras vienkāršošanu, vienlaikus likvidējot nevajadzīgi uzpūsto administratīvo aparātu.Vairāk par šo tēmu - otrdienas, 24.februāra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ja

viens no foruma paceltiem jautajumiem bija pasvaldibu nepietiekams atbalsts uznemejdarbibaj, taja pat laika jelgavas dome visiem spekiem kave verenigu buvniecibas ieceri jelgavas centra kas dotu vismaz 50 jaunas tieshas darbavietas celtniekiem un velak vismaz 50 veikalu darbiniekiem, ka ari tiktu investeti vismaz 4 milioni buvniecibas nozare kas ka zinams ari nonaktu lidz iedzivotajiem.
pasakiet paldies jelgavas domej tie ir vini kas jums atnem maizi!

pirms 11 gadiem, 2009.03.09 18:53

Citas ziņas