Uzņēmuma darbība apturēta pasūtījumu trūkuma dēļ 4

Februāra beigās nelikumīgi darbu pārtraukušā šūšanas uzņēmuma «Global Textiles» valdes priekšsēdētājs Pols Levins un valdes locekle Ilona Močalova, sniedzot paskaidrojumus Valsts darba inspekcijas Zemgales reģionālās nodaļas galvenajai valsts inspektorei Marijai Jansonei, apgalvojuši, ka ražotnes darbība apturēta, jo pēkšņi vairs neesot bijis pasūtījumu.

Kā «Ziņām» pastāstīja M.Jansone, abi uzņēmuma pārstāvji informējuši, ka tieši tāpēc nav varēts ievērot darba uzteikuma termiņu un darbiniekiem izmaksāt kompensācijas. Par šādu uzņēmēju rīcību Valsts darba inspekcijas Zemgales reģionālajā nodaļā ierosināta administratīvā pārkāpuma lieta, kurā lēmumu plānots pieņemt 12.martā. Uzņēmumu var sodīt ar 50 līdz 750 latu naudas sodu, bet tā bijušajiem darbiniekiem ieteikts vērsties tiesā.Kā jau ziņots, šūšanas uzņēmums «Global Textiles», neievērojot darba uzteikuma termiņu un neizmaksājot atlaišanas pabalstu vairāk nekā 40 strādājošajiem, darbu pārtrauca 28. februārī. Pagājušajā nedēļā 24 šuvējas kopā ar bērniem un vīriem ar plakātiem rokās piketēja pie uzņēmuma ēkas Ausekļa ielā 12a. Savukārt kāda bijusī šā uzņēmuma darbiniece, kura vēlējās palikt anonīma, «Ziņas» informēja, ka šuvējas plāno tikties ar arodbiedrības pārstāvjiem un juristu, lai spriestu par prasības iesniegšanu tiesā. Uzņēmums Nodarbinātības valsts aģentūras Jelgavas filiālē vēl nav iesniedzis kolektīvās atlaišanas dokumentu.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

1

pasvaldibai jarada labveligie apstakli uznemejdarbibaj bet jalgavas gadijuma ta isti nenotiek

pirms 12 gadiem, 2009.03.11 15:17

Un kur tad uzņēmēji vainīgi, kad trūkst pasūtijumu????

pirms 12 gadiem, 2009.03.09 20:25

JURA

UN kas pilsetas vadibai konkreti butu jadara cienijamais.Nevajag meklet vainigos.Sodienas apstaklos to pasvaldiba nemaz nevar izdarit. Tadu uznemumu jau dauzd.Ir lietas ko ta drikst un ko ne.

pirms 12 gadiem, 2009.03.09 18:54

1

vot man interesanti ko konkreti pilsetas vadiba izdarija lai atbalstit so uznemumu?
kapec netop raksts "ka jelgavas administracija aprok uznemejdarbibu sava pilseta"
un tad konkreti par katru lietu kas jelgava vareja but bet netika izdarita uznemejdarbibas veicinasanai!

pirms 12 gadiem, 2009.03.09 18:39

Citas ziņas