«Valmieras piena» siers – ražots Vācijā 2

Veikalu tīkls «Rimi Latvija» apturējis akciju sabiedrības «Valmieras piens» izplatītā puscietā «Holandes» siera tirdzniecību un iepirkšanu. Iemesls - siera kvalitātes dokumentos uzrādītā Latvijas izcelsme neatbilst īstenībai, siers patiesībā ražots Vācijā, ziņo laikraksts «Latvijas Avīze».

«Valmieras piens» un «Rimi Latvija» Vācijā ražoto un Valmierā it kā gatavināto puscieto sveramo un fasēto «Holandes» šķirnes sieru uzdevis par Latvijas izcelsmes produktu, tādējādi maldinot Latvijas pircējus. Laikraksts norāda, ka kopš 3.februāra divu nedēļu garumā plašsaziņas līdzekļos bijusi redzama reklāmas kampaņa «Ražots Latvijā!», kurā šo «Holandes» sieru piedāvāja par 2,99 latiem kilogramā.«Rimi Latvija» mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Zane Eniņa laikrakstam skaidrojusi, ka siera Latvijas izcelsmi veikals pamatojis, balstoties uz ražotāja sniegto informāciju, kurā norādīts: «Produkta izcelsmes valsts - Latvija».«Marķējuma neatbilstības dēļ tika veikts produkta atsaukums - pārtraukta šā produkta tirdzniecība un iepirkšana. Kvalitātes atsaukumu piemērojām gan konkrētajam sveramajam sieram, gan sieram 300 gramu fasējumā. Pārējai uzņēmuma piegādātajai produkcijai veiksim pārbaudi par marķējuma atbilstību,» skaidro Eniņa.Pircējiem, kas šo sieru pēdējās nedēļās iegādājušies un arī turpmāk to darīs, nav jāuztraucas par siera kvalitāti - tā ir laba. Taču runa šajā gadījumā ir par pircēja maldināšanu ar «Latvijas produktu», par spēlēšanu uz cilvēku jūtām, ko naudas pelnīšanas interesēs apzināti vai neapzināti veica lielveikalu tīkls un siera izplatītājs, vēsta laikraksts.«Valmieras piena» valdes priekšsēdētājs Rolands Gulbis laikrakstam atzinis, ka «Valmieras piena» iepakojumā pārdotais puscietais siers patiešām ir ražots Vācijā, bet vairākas nedēļas gatavināts Latvijā. Par to, ka uzņēmums nemaldinot pircēju, liecina uz 300 gramu iepakojuma maziem burtiem rakstītais, ka siers ir ražots Eiropas Savienībā, bet «Valmieras piens» ir izplatītājs.Gulbis laikrakstam norādījis, ka Vācijā ražotā siera pārdošana Latvijā esot piespiedu līdzeklis, kas uzņēmumam ļaujot norēķināties ar Latvijas zemniekiem par pienu un maksāt darbiniekiem algas. «Patlaban notiek cīņa par palikšanu veikalu plauktos. Ja mēs nepārdotu šo «Holandes» sieru, tad nevarētu pārdot arī citus sierus. Kad cenas bija normālas, tad puscietos sierus ražojām paši, bet patlaban tos pērkam, gatavinām, ņemam analīzes un fasējam. Darīsim tā tik ilgi, kamēr ekonomiskā situācija atkal kļūs normāla,» saka «Valmieras piena» valdes priekšsēdētājs. Viņš arī uzsver - vairāku šķirņu sierus, tostarp «Lapzemes», «Kamambēru» un «Brie» sierus, uzņēmums turpina ražot.Kā raksta «Dienas Bizness», to, ka «Valmieras piens» importē sieru un to realizē ar savu preču zīmi, apstiprina Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), kas veicis pārbaudi «Valmieras pienā».PVD atzīst, ka uzņēmums nodarbojas ar piena produktu ievešanu, pārfasēšanu un tirgošanu ar «Valmieras piena» zīmolu. Tiesa, PVD uzņēmumam sodu nepiemēros, jo «pārtikas produktu marķējums atbilst Latvijā spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem un pārbaude uzņēmumā liecina, ka ir nodrošināta arī pārtikas produktu izsekojamība».

Pievieno komentāru

Komentāri 2

bitīte

Nu, kā lai zemnieki netrako! Pašu ražoto pienu neiepērk,neko neražo, bet tikai "kupi i prodai"! Īsti Šķēles garā! Kas tā par saimniekošanu! Tāpēc jau valstī ir krīze!

pirms 12 gadiem, 2009.02.18 19:31

Reinberg!

Almant Reinberg! Tu mudak ar savu celtniecību varētu aizvērties stulbeni. Tā jau visa ekonomika ir sa***a celtniecības dēļ. Protams, tev vajag valsts pasūtījumus! No tā var vislielāko piķi atmazgāt!

pirms 12 gadiem, 2009.02.18 12:31

Citas ziņas