Vinteri jauno siltumnīcu plāno atpelnīt desmit gados (ar foto) 6

Divu miljonu latu investīcijas jaunajā, vairāk nekā 1000 kvadrātmetru lielajā hibrīdo gurķu sēklu audzēšanas siltumnīcā tiks atpelnītas desmit gados, šodien pirms siltumnīcas oficiālās atklāšanas biznesa portālam Nozare.lv atzina zemnieku saimniecības «Līgo» līdzīpašnieks un pazīstamais motobraucējs Jānis Vinters.

«Ātrāk tas nebūs iespējams, jo strauji kāpušas dažādas izmaksas, un mums ir jārēķinās ar kāpjošo pašizmaksu. Jāatzīst, ja nebūtu iespējas izmantot 770 000 latu Eiropas fondu līdzfinansējuma, šo siltumnīcu būtu nereāli atpelnīt. Katrā ziņā tas būtu ne ātrāk kā 20 gados. Tagad domāju, tas būs iespējams uz pusi ātrāk,» atzina Vinters.Jautāts, kas notiks ar gurķu zaļo masu pēc tam, kad tiks iegūtas eksportam plānotās sēklas, viņš sacīja, ka viss tiks izlietots biogāzes ražošanai. «Katru dienu paliek pāri vairāk nekā divi līdz trīs kubikmetri zaļo lapu, kuras tiek vestas uz biogāzes staciju tepat blakus siltumnīcai,» sacīja uzņēmējs.Viņš arī norādīja, ka siltumnīcā patlaban tiek audzētas 11 dažādas sēklas gurķu šķirnes, kuru skaitu šogad plānots palielināt līdz 16. Katru sezonu saražoto sēklu skaits būs dažāds, tomēr kopumā sēklu masa būs no 0,5 līdz 2,5 tonnām sēklu sezonā.«Audzēsim hibrīdo gurķu sēklas divās apritēs gadā, katra aprite ilgst piecus mēnešus. Jau esam ieguvuši pirmās aprites sēklas - vairākus simtus kilogramu -, un tās visas tika realizētas pasūtītājam, Holandes uzņēmumam «Monsanto»,» informēja Vinters.Viņš gan atturējās minēt sēklu iepirkuma cenu, norādot, ka to aizliedz līgums, tomēr «cena mūs ļoti apmierina». Viņš arī sacīja, ka absurds ir iepriekš izskanējušais apgalvojums, ka "Līgo" audzēšot modificētus gurķus.«Tās ir muļķības. Jebkurā mazdārziņā ir iespējams izaudzēt hibrīda šķirnes, un tas tā arī notiek. Mūsu siltumnīcā tiek audzētas hibrīdas šķirnes, kurām ar modifikāciju nav nekāda sakara,» atzina Vinters.Tāpat viņš norādīja, ka jaunā siltumnīca ļāvusi sagādāt vēl 15 darba vietas vietējiem iedzīvotājiem. Vinters sacīja, ka pagaidām siltumnīcu neplāno paplašināt, tomēr iespējams, ka tuvākajos gados saimniecība sāks otras biogāzes stacijas būvniecību.Saskaņā ar Firmas.lv informāciju «Līgo» apgrozījums 2011.gadā bija 1,183 miljoni latu, kas ir par 15,7% vairāk nekā 2010.gadā, kad saimniecība apgrozīja 1,022 miljonus latu. Saimniecības peļņa 2011.gadā bija 645 726 lati salīdzinājumā ar 445 122 latiem 2010.gadā.Pagājušā gada finanšu datus saimniecība vēl nav publicējusi, tomēr Vinters norādīja, ka apgrozījums būšot vairākas reizes lielāks nekā iepriekšējā gadā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

hahaha

Sieviete. Kritizētāja.. ne ko tu par viņu un viņa ģimeni,un dzīvi zini. Skaudība nav laba lieta, ja kas. Tev nepatīk šīs cilvēks, jo tu viņu nepazīsti, un tev vienkārši skauž, ka varbūt tevi viņš neizvēlējās? Ka tu esi nabadze, un sēdi aiz monitora un gudri plūtī??
2 bērni, mūsdienās ir lērums??? :D Un ja tu nezini, vai "nomainīja" vai kas cits dzīvē notika - TAD KLUSĒ. Iegūt popularitāti? Tad pati piedalies, kaut kur, pati dari kaut ko...Pati esi publicitāte?? :D Kas tu vispār esi /..

pirms 8 gadiem, 2013.04.21 12:50

PĀRDOMAS

Izskatas, ka pie mums ir uzbliezushi kaut ko, kas citur Eiropa aizliegts. Savadak gruti izskaidrot, kapec Latvija butu jabuve kantoris eksportam uz Holandi
VAI ZINIET,KAS IR Monsanto? Monsanto piesauksana nozime, ka latviski tas tiek tulkots kaa "genetiski modificets". Un sho mes no ES naudas apmaksajam?
Vinter, ko tu esi sadarījis? Kam tu esi atdevies???? Tautieši, palasiet, kas ir Monsanto!
PIEMĒRAM,ka Monsanto ir viena no pasaulē nīstākajām megakorporācijām, kas nodarbojas ar mērķtiecīgu pārtikas kultūraugu monokultūru selekcionēšanu, ĢMO veidošanu un mēģina darīt visu iespējamo, lai tikai viņi būtu vienīgā korporācija, no kuras zemnieki varētu iegādāties sēklas katru sezonu, jo par mēģinājumu uzglabāt sēklas, piemēram, ASV zemnieki tiek sūdzēti tiesā un iznīcināti. Tiešām neredzu, ar ko lepoties.

pirms 8 gadiem, 2013.04.20 12:54

Sievietit

A vinam pilnigi vienalga ,kads tavas acis. Neba tu visiem patic.

pirms 8 gadiem, 2013.04.20 11:27

dīvaini rā'ditāji par saimniecību apgrozījums un peļņa ?

pirms 8 gadiem, 2013.04.20 10:47

sieviete

viss jau pareizi un labi. nesaprotu kāpēc, bet šis cilvēks man ļoti nepatīk. varbūt tāpēc, ka centās iegūt popularitāti tur, kur talanta viņamacīmredzami nebija, bet drīzāk, ka nomainīja vienu sievu ar lērumu bērnu, pret jaunu meiteni. aizsedzioties ar ticību, labdarību un populismu, viņš manās acīs tā arī palicis 0 ar astīti.

pirms 8 gadiem, 2013.04.19 22:56

Citas ziņas