Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Visbiežāk jaunie uzņēmumi biznesa inkubatora palīdzību saņem jaunu produktu izstrādē 1

Izvērtējot biznesa inkubatoru sniegto pakalpojumu veidus, visbiežāk jaunajiem inkubatora uzņēmumiem tiek palīdzēts produktu izstrādē, intervijā aģentūrai LETA pauda pilnsabiedrības «JIC biznesa inkubators» izpilddirektors Agris Ķipurs.

«Ja mēs runājam par iztērēto naudas apjomu, tad visvairāk mēs iztērējam produktu izstrādei, otrajā vietā varētu būt produktu virzīšana tirgū, tālāk jau varētu būt papildu finansējuma piesaiste, tirgus atbilstības procesi, sertifikāti, tad vēl dažādas biznesa pamatvajadzības, kas saistītas ar telpām, grāmatvedību un citām lietām,» skaidroja inkubatora vadītājs.Finansējums uz vienu uzņēmumu visbiežāk esot tūkstošos vai desmitos tūkstošu latu vai eiro. Paši sekmīgākie uzņēmumi varot cerēt, ka inkubācijas laikā kopumā no inkubatora varētu saņemt finansējumu ap 50 000 eiro (ap 35 140 latu) apmērā, bet tie ir tādi uzņēmumi, kas demonstrē būtisku izaugsmi un kam ir visas iespējas kļūt par inkubācijas veiksmes stāstu, skaidroja Ķipurs.Viņš atzina, ka Jelgavas biznesa inkubators sava tuvuma dēļ ir iecienīts rīdzinieku vidū un daudzi jaunie uzņēmēji no Rīgas nolemj startēt Zemgalē. Zināmā mērā inkubators veicinot biznesa decentralizāciju, attīstot reģionu.«Šī Eiropas Savienības finansējuma programma arī tika veidota tāda, lai veicinātu uzņēmējdarbības vides attīstību reģionos un lai no Rīgas atvilktu atpakaļ tos cilvēkus, kas turp devušies labāku iespēju meklējumos. Un to mēs ik pa brīdim diezgan veiksmīgi izdarām,» skaidroja Ķipurs.Inkubatoros reģionos novērotas ļoti atšķirīgas tendences. Piemēram, Jelgavā, kas apkalpo arī Dobeli, varot runāt par konkursu uz vietu biznesa inkubatorā, kur saņem tuvu diviem pieteikumiem nedēļā, un uzņem vienu divus no desmit pretendentiem. «Tas, ko Jelgavā mēģinām atlasīt, ir jaunu produktu radīt griboši uzņēmumi, tehnoloģiju iesācējbiznesa uzņēmumi. Ja Jelgavā mēģinām fokusēties, tad Jēkabpilī un Aizkrauklē, protams, konkurss ir stipri mazāks, un tur faktiski tāda fokusēšanās iespēja nepastāv,» skaidroja «JIC biznesa inkubatora» vadītājs.Jēkabpils un Aizkraukles inkubatoros esot plašāka nozaru un darbības veidu pārstāvniecība, tur ir daudz vairāk dažādu pakalpojumu sniedzēju, piemēram, inženiertehnoloģiju projektētāji, reklāmdrukas pakalpojumu sniedzēji un citi uzņēmumi.«Tas, protams, saistīts ar to, ka arī vides ir atšķirīgas, turklāt Jelgavu iespaido arī Rīgas tuvums, kur ir daudz komandu, kas izsaka gatavību savu darbību bāzēt šeit, Zemgalē. Jēkabpilī un Aizkrauklē vietējā aktivitāte ir stipri mazāka. Atšķiras arī iedzīvotāju skaits,» skaidroja Ķipurs.Patlaban «JIC biznesa inkubators» atbalstu uzņēmējiem sniedz vairākos Latvijas reģionos - vietējie inkubatori darbojas Jelgavā, Dobelē, Jēkabpilī un Aizkrauklē.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Micāns

Skatoties, šķiet man,
redzu inkubatorā izperētu ērgli,
kurš plaši ekstremitātes izpletis,
lidos pāri upes ūdens klajam.

pirms 7 gadiem, 2012.09.21 11:37

Citas ziņas