Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VSAA pensionārus un pabalstu saņēmējus, kam konts «Krājbankā», aicina to atvērt citur 3

Līdz šīs nedēļas beigām Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) aicina pensionārus un pabalstu saņēmējus, kam līdz šim nauda tika pārskaitīta uz kontu slēgtajā «Latvijas Krājbankā», informēt aģentūru par iespēju to pārskaitīt uz citu kontu. VSAA Jelgavas filiāles vadītāja Dace Olte portālam zz.lv atzīst, ka klientu satraukums par pensiju un pabalstu saņemšanas iespējām šodien ir milzīgs.

Labklājības ministrijas (LM) pārstāve Marika Kupče ziņo, ka tā patlaban operatīvi risina jautājumus, lai nodrošinātu iespēju saņemt pensijas un pabalstus tiem «Krājbankas» klientiem, kuriem tie vēl nav pārskaitīti. VSAA Jelgavas filiāles vadītāja D.Olte informē, ka vakar veikti pēdējie pārskaitījumi par slimību pabalstiem. «Tos acīmredzot cilvēki tagad saņemt nevar,» konstatē D.Olte, piebilstot, ka smagākā situācija varētu būt Kalnciemā un citviet pagastos, kur vienīgā pieejamā naudas izņemšanas vieta ir «Krājbankas» bankomāts, tādēļ cilvēki uzticējušies tieši šai bankai. Vienlaikus LM otrdien, 22.novembrī, ir saņēmusi apliecinājumu no Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTF) vadības, ka FKTK šobrīd strādā pie tā, lai apturētās Latvijas Krājbankas klientiem nodrošinātu minimālos maksājumus 50 līdz 100 latu apmērā. Pēc šā rīta lielās intereses D.Olte secina, ka daudzi pensionāri maldīgi uzskata, ka «Latvijas Krājbanka» pieder valstij, tādēļ tādā glabāt līdzekļus ir drošāk nekā citās iestādēs. Tos pensiju un pabalstu saņēmējus, kuriem nauda par novembri vēl nav pārskaitīta, LM aicina tuvākajās dienās doties uz VSAA un informēt par iespēju to pārskaitīt uz citiem kontiem. D.Olte gan piebilst, ka pensijas par novembri jau visiem pensionāriem pārskaitītas. Nākamās sāks izmaksāt no 5. decembra. Ja iedzīvotāji turpmāk vēlas saņemt pensijas un pabalstus citā kredītiestādē, viņi ir aicināti līdz šīs nedēļas beigām iesniegt VSAA iesniegumus par naudas pārskaitīšanu uz citu banku kontiem. Tas nepieciešams, lai VSAA varētu operatīvi sagatavot nākamā mēneša pensiju un pabalstu izmaksas. D.Olte uzsver, ka, mainot pensijas saņemšanas kontu, par to nav obligāti pašam jāziņo VSAA. To var aicināt izdarīt arī banku vai «Latvijas Pastu», ja kontu atver tajā. Ja iedzīvotāji izvēlēsies pensiju saņemt ar pastnieka starpniecību, jārēķinās ar pakalpojuma maksu 1,22 latu apmērā.  LM sola sazināties arī ar Latvijas Pašvaldību savienību, lai risinātu jautājumus par to, kā palīdzēt tiem iedzīvotājiem, kuri palikuši bez iztikas līdzekļiem sakarā ar izmaksu pārrāvumu «Krājbankā».

Pievieno komentāru

Komentāri 3

SIta krajbanka atri pazaudes savus klientus!No ridienas es pareju uz citu banku tas jau vairs nau normali!

pirms 8 gadiem, 2011.11.22 14:45

...

un ko darīt tiem kam ir uzkrājumu konts...???

pirms 8 gadiem, 2011.11.22 14:17

Anda

Patīk dzīvot melos, nabadzībā un liekulībā, piebalsot šīs pasaules varenajiem, atbalstīt katru viņu cūcību un zvērību, vēlēšanās balsot par ārvalstu kapitāla ielikteņiem un gaidīt no viņiem brīnumus. Nē???? Tad, uzaicinam apmeklēt BEZMAKSAS semināru " Kompensācijas par atņemtiem īpašumiem un banku parādu atvieglojums ( saistībā ar hipotekāro kredītu)".
Semināru organizē sabiedriskā organizācija „LATAV”.
Seminārs notiks 2011. gada 22. novembrī, plkst.19.00 ," Rīgas Kongresu nama " zālē .
Dalībnieku reģistrācija - http://www.latav.lv. Reģistrēto skaits tiks rādīts tiešsaistes režīmā.

pirms 8 gadiem, 2011.11.22 13:39

Citas ziņas