Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Baiba Blomniece-Jurāne – šī gada Labās gribas uzņēmēja (FOTO)

Kanālu TV3 un 3+, SEB bankas un “Reach for Change” sociālā biznesa konkursā “Labās gribas uzņēmējs” šogad uzvarējusi Baiba Blomniece-Jurāne no SIA “Barboleta”, izstrādājot unikālu produktu – līdzsvara platformu intelektuālo un mācīšanās spēju attīstībai ar ķermeņa kustības palīdzību, informē konkursa organizatoru pārstāve Amanda Briģe.

Žūrija nolēma pirmo vietu piešķirt Baibai Blomniecei-Jurānei un viņas komandai, kuri ir izstrādājuši līdzsvara platformu, kas palīdzēs bērniem mācīties ar prieku, attīstīt uzmanību, atmiņu un izvairīties no mācību grūtībām. Labās gribas uzņēmēja statusa ieguvēja saņēma vietu sociālās uzņēmējdarbības inkubatorā – finansējumu 15 000 eiro gadā no TV3 un 3+ kanāliem ar iespēju piedalīties apmācību programmā trīs gadus. Tuvākā gada laikā Baiba plāno savu produktu patentēt un laist tirgū. “AM Baltic” vadītāja Baiba Zūzena, pasniedzot balvu, atzina, ka izvēle nebija viegla, bet uzvarētājas projekts bija visvairāk nobriedis, visvairāk sasniedzis līdz fināla brīdim. Žūrija šajā projektā saskatīja visvairāk klientu grupu, kurām projekts būtu noderīgs. Žūriju uzrunāja tas, ka produkts izveidots ar dažādu jomu speciālistu palīdzību, kas liecina arī par kvalitāti.

Otro vietu konkursā ieguva Diāna Mekša, kuru par labāko atzina bērnu žūrija. Viņa sava sociālā projekta attīstībai ieguva arī finansiālo atbalstu no SEB bankas – 5 000 eiro. Diāna vada dienas centru bērniem un jauniešiem ar autiskā spektra traucējumiem “Solis augšup”, kur tiek piedāvātas specializētas darbnīcas. Tajās jauniešiem ar autismu vienuviet būs iespēja saņemt individuāli izstrādātu sociālo rehabilitāciju, pilnveidoties un īstenot savus sapņus, kā arī iegūt draugus. Pasniedzot balvu, SEB bankas vadītāja Ieva Tetere norādīja, ka pieaugušo žūrijai patika Diānas pieredze un tajā pašā laikā arī nenovērtējamā enerģija un kaisle veikt savu darbu. Bērni ir atzinuši nepieciešamību palīdzēt bērniem ar autiskā spektra traucējumiem, un tas bija iemesls atbalstīt tieši šo projektu.

Baibai un Diānai sociālās uzņēmējdarbības inkubatorā pievienosies arī Mārtiņš Gulbis, kurš vada zinātnes skolu “Laboratorium”. Tā ir vieta, kur bērni jau no 2. klases var iepazīt fiziku un ķīmiju caur dažādiem eksperimentiem. Mārtiņš šogad plāno savu zinātnes skolu paplašināt un nodrošināt vēl vairākiem bērniem iespēju mācīties eksaktās zinātnes interesantā veidā.

Fināla pasākums norisinājās Kaņepes Kultūras centrā, kur dalībniekus atbalstīja viņu radi un draugi. Muzikālu priekšnesumu sniedza Lienes Šomases bērnu un jauniešu radošā studija.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Uzņēmējdarbība