“Dobeles dzirnavnieks” ieguldījis 1,5 miljonu eiro pārslu ražotnes jaudas palielināšanā

AS “Dobeles dzirnavnieks” investējis 1,5 miljonu eiro aizvadītajā gadā atklātās pārslu ražotnes jaudas palielināšanā. Turpmāk tajā varēs pārstrādāt 50 000 tonnas graudu gadā – gandrīz divas reizes vairāk nekā sākotnēji. Patlaban šajā ražošanas līnijā top 14 dažādu graudaugu pārslu produktu.

“Esam gandarīti, ka klienti ir novērtējuši mūsu jaunos produktus un tie īsā laikā ir sasnieguši ļoti labus rezultātus. Redzot pārslu panākumus gan vietējā, gan arī eksporta tirgos, šī gada sākumā pieņēmām lēmumu par ražotnes jaudas palielināšanu. Nepieciešamās papildu iekārtas ir uzstādītas un jau nākamā gada sākumā ražošanas apjomus šajā līnijā dubultosim,” saka AS “Dobeles dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils, papildinot, ka “graudaugu pārslas ir nākotnes produkts – veselīgas, ātri un ērti pagatavojamas, ideāli piemērotas mūsdienu steidzīgajam laika ritumam un cilvēku vajadzībām.”

Patlaban no realizētā pārslu apjoma aptuveni 80 procentu veido eksports. Pārslas tiek eksportētas uz 25 valstīm. Galvenie pārslu eksporta tirgi ir Skandināvijas valstis, Vācija, Polija, Ēģipte, Nīderlande un citas. Līdz ar pārslu ražotnes jaudas palielināšanu sagaidāms, ka nākamajā gadā eksporta tirgu skaits palielināsies.

Ražotnē top 14 graudaugu pārslu produkti, no kuriem pilngraudu auzu, kviešu, rudzu un miežu pārslas, griķu un rīsu pārslas, ātri vārāmās auzu pārslas, kā arī trīs, četru un piecu graudu pārslu maisījumi ir sertificēti atbilstoši Nacionālās pārtikas kvalitātes shēmai “Kvalitatīvs produkts” – tautā saukts par Zaļo karotīti. Jaunajā līnijā ražo arī pirmos uzņēmuma ekoloģiskās līnijas produktus: eko griķu, pilngraudu auzu un ātri vārāmās auzu pārslas. Tuvākajā nākotnē produktu klāstu papildinās vēl citas pārslas un pārslu maisījumi.

AS “Dobeles dzirnavnieka” pārslu sērijas košais un ērtais iepakojums izpelnījies atzinību nupat notikušajā konkursā “Labākais iepakojums Latvijā 2017”. Tas ieguva pirmo vietu un kļuva par visvairāk atzinības saņēmušo iepakojumu, tajā skaitā saņemot Latvijas Dizaineru savienības atzinību un augstāko vērtējumu sabiedrības balsojumā.

K.Amsils atzīmē, ka “uzņēmuma prioritāte ir vietējo izejvielu izmantošana ražošanā – pēc iespējas iegādājoties tās no Latvijas piegādātājiem. Ražotnes jaudas palielināšana nozīmē, ka graudus mums vajadzēs vēl vairāk, tāpēc turpināsim tikpat aktīvi sadarboties ar vietējiem zemniekiem, sniedzot konsultācijas un veidojot abpusēji veiksmīgu sadarbību”. Veiktās investīcijas arī ļaus uzņēmumam nākamgad kāpināt kopējos graudu pārstrādes apjomus par desmit procentiem, kopumā sasniedzot 250 000 tonnu gadā.

AS “Dobeles dzirnavnieks” aizvadītā gada novembrī oficiāli atklāja pārslu ražotni. Tās izveidē tika investēti 6,4 miljoni eiro, piesaistot arī Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu. Kopš 2010. gada AS “Dobeles dzirnavnieks” kopumā attīstībā ir investējis 65 miljonus eiro. Patlaban uzņēmumā strādā 280 darbinieki.

AS “Dobeles dzirnavnieks” ir viens no lielākajiem graudu pārstrādes uzņēmumiem Baltijas valstīs. Tā galvenie darbības virzieni ir visu veidu kviešu miltu, mannas, miltu maisījumu, makaronu, graudaugu pārslu, putraimu un dzīvnieku barības ražošana.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Uzņēmējdarbība