“Dobeles dzirnavnieks” plāno vērienīgus ieguldījumus graudu uzglabāšanas apjoma celšanā 2

AS “Dobeles dzirnavnieks” nākamgad graudu pieņemšanas, uzglabāšanas un pirmapstrādes jaudas palielināšanā plāno ieguldīt vairāk nekā septiņus miljonus eiro, informē uzņēmums. Paredzēts uzbūvēt 15 jaunus graudu uzglabāšanas torņus, kapacitāti palielinot par 64 tūkstošiem tonnu, kā arī izveidot vēl vienu graudu kalti.

2018. gadā tiks uzbūvēti 12 graudu torņi, kuru kopējā uzglabāšanas jauda būs 54 tūkstoši tonnas, un trīs mitro graudu torņi, kuru uzglabāšanas jauda būs desmit tūkstoši tonnas, kā arī jauna graudu kalte. Noslēdzot šo vērienīgo investīciju projektu, kopējā AS “Dobeles dzirnavnieks” graudaugu uzglabāšanas kapacitāte sasniegs vairāk nekā 230 tūkstošus tonnu graudu.

“Uzņēmuma graudu pārstrādes apjomi ik gadu pieaug. Piemēram, pagājušajā gadā atklājām jaunu pārslu ražotni un nupat noslēdzām investīciju projektu ar mērķi dubultot tās jaudu. Paredzam, ka jau nākamgad pārstrādāsim vairāk nekā 250 tūkstošus tonnas graudu, tāpēc paralēli attīstām un pilnveidojam graudu pieņemšanu, uzglabāšanu un pirmsapstrādi, jo efektīva kvalitatīvu izejvielu nodrošināšana ir ražošanas pamats,” saka AS “Dobeles dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils, papildinot, ka “projekta realizācijai plānots piesaistīt Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu, izmantot aizņēmumu bankā un ieguldīt paša uzņēmuma līdzekļus”.

AS “Dobeles dzirnavnieks” pastāvīgi strādā pie graudu pieņemšanas un uzglabāšanas procesu pilnveides. Šogad raža tika pieņemta ne tikai Dobelē, bet arī Aucē un Gulbenē, kā arī vasaras sākumā tika pabeigta graudu uzglabāšanas torņu izbūve Dobelē, ieguldot 6,5 miljonus eiro. Tas ievērojami palielināja uzņēmuma graudu uzglabāšanas kapacitāti, kas patlaban ir vairāk nekā 160 tūkstoši tonnas.

AS “Dobeles dzirnavnieks” pieņem, uzglabā un pārstrādā mīkstos un cietos kviešus, rudzus, miežus, auzas un tritikāli, kā arī rapsi, griķus, zirņus un pupas. Tā kā ir audzis pieprasījums gan pēc bioloģiski ražotas pārtikas, gan dzīvnieku barības, uzņēmums arī pieņem bioloģiski audzētas pārtikas auzas un bioloģiski audzētus lopbarības kviešus, miežus, tritikāli, zirņus un pupas. Ražotājs lielāko daļu no graudaugiem pārstrādā, daļu realizē nepārstrādātā veidā vai uzglabā.

AS “Dobeles dzirnavnieks” ir Latvijas lielākais graudu pārstrādes uzņēmums. Tā galvenie darbības virzieni ir visa veida kviešu miltu, mannas, miltu maisījumu, makaronu, graudaugu pārslu, putraimu un dzīvnieku barības ražošana.Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 2

arkls

nu būtu ko bērt taaas rindas,tās rindas būtu nieks .

pirms 3 gadiem, 2017.12.08 05:39

Uzņēmējdarbība