Jelgavā atklāts biznesa inkubators (FOTO) 5

Iepazīstinot ar biznesa inkubatora darbības pamatprincipiem, sadarbības partneriem un stāstot par nākotnes plāniem, šodien atklāts Jelgavas biznesa inkubators – viens no 14 Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatoriem reģionos.

Jelgavas inkubatora darbības teritorija ir Jelgava, Auces, Dobeles, Tērvetes, Jelgavas un Ozolnieku novads, informē LIAA. LIAA direktors Andris Ozols uzsver, ka Latvijas nākotne ir inovatīva, eksportspējīga uzņēmējdarbība, kas spēj nodrošināt iedzīvotājiem nepieciešamās darbavietas visā valstī, stabilu labklājību un drošību par nākotni. «Lai šī nākotne pienāktu iespējami drīzāk, nenovērtējami svarīga ir palīdzība ne tikai jaunas uzņēmējdarbības sākšanai, bet arī jau esošās attīstīšanai. Tāpēc LIAA biznesa inkubatoros tiks nodrošinātas visplašākās iespējas gan attīstīt savu ideju, gan iegūt vērtīgas praktiskas konsultācijas,» teic A.Ozols.

«Pērn ietekmīgā britu laikraksta «Financial Times» publicētajā pētījumā «Eiropas nākotnes pilsētas un reģioni 2016/2017», kurā apkopoti dati par 294 Eiropas pilsētām un 148 reģioniem mikropilsētu grupā, kategorijās «Sasniedzamība» un «Ārvalstu investoru piesaistes stratēģija» Jelgava atzīta attiecīgi par 6. un 9. labāko Eiropā. Jelgava aktīvi sadarbojas ar mūsu uzņēmējiem, esam atvērti arī jaunu uzņēmēju ienākšanai pilsētā. Pilsētai jāspēj ne vien attīstīt uzņēmējdarbības vidi, bet arī dot konkurētspējīgu izglītību mūsu jauniešiem. Pašvaldība kopā ar Valsts ieņēmumu dienestu rīko bezmaksas konsultatīvos seminārus, un zāle vienmēr bijusi uzņēmēju pilna – tātad mūsu pirmie soļi veiksmīgai sadarbībai ir pareizi. Arī signāli no potenciāliem darba devējiem, kas būtu gatavi ienākt Jelgavā, mums ir. Prieks, ka Jelgavā savu darbību atsāk biznesa inkubators, kas jaunajiem uzņēmējiem būs lielisks atspēriena punkts, bet pilsētai – jauns izaugsmes virziens!» atzīst Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Lai veicinātu auglīgu un inovatīvu jauno komersantu attīstību, LIAA 2016. gada 1.septembrī izveidoja 14 biznesa inkubatorus – LIAA reģionālās filiāles visā Latvijā (nacionālas nozīmes centros – Jūrmalā, Liepājā, Ventspilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Valmierā, Rēzeknē un Daugavpilī; reģionālas nozīmes centros – Kuldīgā, Talsos, Bauskā, Siguldā, Ogrē un Madonā; vienu radošo biznesa ideju inkubatoru Rīgā).

Inkubatorā uzņēmumi var saņemt nepieciešamo atbalstu un pakalpojumus uzņēmējdarbības attīstībai. Visiem pakalpojumiem tiks piemērots 50 procentu līdzfinansējums, proti, uzņēmumam no pakalpojuma kopējās vērtības vajadzēs segt tikai 50 procentu, un inkubators attiecīgi segs otru pakalpojuma vērtības daļu.

Inkubatoros ir pieejama arī tā sauktā pirmsinkubācija, kurā uzņēmēji var testēt savas biznesa idejas un saņemt bezmaksas konsultācijas.

Informācija par pieteikšanās kārtību inkubatorā un cita informācija pieejama LIAA mājas lapā www.liaa.gov.lv.

LIAA Biznesa inkubatori tiek finansēti projektā «Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators».


Foto: LIAA

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Der

Kā jau inkubatorā - karsts, visi sasvīduši un smird!

pirms 4 gadiem, 2017.01.28 04:58

solo

JAU APNICIS AR SAVAM KULITEM UN GLUMO SMAIDU VISUR BAZTIES

pirms 4 gadiem, 2017.01.28 08:57

Serzh

И что - завтра начнут появляться заводы ? Ха-Ха - все это имитация деятельности и очередной распил денег чиновниками.

pirms 4 gadiem, 2017.01.28 16:58

Ozo

Ja LIAA Ozols nespēj/negrib ievilkt ražojošas investīcijas, kas apturētu mūsu tautiešu aizbraukšanu, tad sāk taisīt PR caur parazītisma kantoru veidošanu.
Kāda atdeve bija iepriekšējā periodā? Cik uzņēmumi vēl eksistē, cik darba vietas radītas, cik nauda tiem inkubtoriem iztērēta? Cik Eur iztērēti uz vienas darba vietas radīšanu?

pirms 4 gadiem, 2017.02.01 17:51

Ķekava

inkubatoros vistas dēj olas, bet šeit ko dēs?

pirms 4 gadiem, 2017.02.04 20:27

Uzņēmējdarbība