Jelgavas novada pašvaldība atbalstīs piecas uzņēmējdarbības idejas 5

Jelgavas novada pašvaldība konkursā “Esi uzņēmējs Jelgavas novadā” lēmusi piešķirt starta kapitālu piecu ideju attīstīšanai, kopumā tām atvēlot 6000 eiro, informē pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone.

Šogad starp konkursa laureātiem ir gan tādi jaunie uzņēmēji, kas jau paspējuši atrast savu profesionālo nišu un uz pašvaldības finansiālu atbalstu pretendē ar mērķi kvalitatīvāk attīstīt pakalpojumu, gan tādi, kuriem ir tikai ideja, ko attīstīt tuvākajā laikā.

Sīvā konkurencē trīs idejas ieguvušas katra 1500 eiro atbalstu. Atbalstu uzņēmējdarbības attīstībai saņēma Inese Saulāja, kas aizsākusi tomātu mērces ražošanu no dabīgām un ekoloģiski audzētām izejvielām; Solveiga Arnīte, kura sākusi fiziskās un garīgās labsajūtas centra izveidi Jaunsvirlaukas pagastā; un Daiga Bitēna, kura plāno Elejā veidot Gaismas dārzu – gaismu virtenēm un izgaismotiem objektiem dizainiski dekorētu vietu brīvā dabā jeb lauku tūrisma mītni.

Inese Saulāja, eksperimentējot ar pašmāju dārzā izaudzētu tomātu un zaļumu receptēm iespējami veselīgāka un gardāka analoga radīšanai veikalā nopērkamam kečupam, atradusi garšas buķeti, kas arī pašas bērnu, draugu, paziņu un viesu vidū atzīta par īpašu kečupu. Sākumā pašu lietošanai, tad jau dāvanām, tagad ieceres ir krietni drosmīgākas. Gadā mājražotāja savāra vairākus desmitus litru mērces, ko var iegādāties tirdziņos un kas drīzumā tiks piegādāts arī mājražotāju veikaliņam “Amatnieku sēta” Jelgavā. Tā kā Ineses ģimene dzīvo Jaunsvirlaukā, kur agrākos laikos atradusies Superdentes muiža, kečupam dots vēsturiskais nosaukums. Pašvaldības finansiālo atbalstu Inese izmantotu, lai iegādātos saldētavu ražošanas cikla pagarināšanai un produkta pieejamībai tirgū visa gada garumā.

Solveigai Arnītei pašvaldības piešķirtais finansējums nodrošinās iespēju papildināt pakalpojumu klāstu jau piedāvātajiem pirts rituāliem Jaunsvirlaukas pagastā. Solveiga kopā ar vīru Antonu ir sertificēti pirtnieki un jau šobrīd piedāvā pirts pakalpojumus, kas ietver lekcijas, izzinošo daļu par pēršanos un ķermeņa attīrīšanu, pirts rituālu, baudīšanu kopā ar mājās gatavotām uzkodām. S.Arnīte iecerējusi izveidot īpašu sajūtu taku, kurā ikviens varētu izjust dažādas virsmas un materiālus. Sajūtu taka tiktu piedāvāta gan kā aktivitāte kopā ar pirts rituālu, gan arī kā atsevišķs pakalpojums tūrismam. Tāpat plānots izveidot arī izzinošas kartītes, kas apmeklētājus iepazīstinātu ar Latvijā sastopamajiem augiem un to izmantošanas iespējām.

Atzinību izpelnījās arī Daiga Bitēna, kura tikšanās reizē žūrijas pārstāvjus iepazīstināja ar savu biznesa ideju – Jelgavas novadā radīt Gaismas dārzu. Daiga ir tikai sava biznesa realizācijas sākuma punktā, kopā ar ģimeni gatavojoties radīt, iespējams, Latvijā vēl nebijušu pakalpojumu – vietu, kas kļūtu par īpašas gaisotnes svētku svinēšanas, fotosesiju, vasaras pikniku, romantiskas saderināšanās, laulību svinību vai Ziemassvētku atmosfēras vietu. Ar gaismas dekorācijām, lampiņu virtenēm un citiem paņēmieniem dārzs kļūtu par tūrisma mītni – vietu ģeogrāfiski izdevīgā vietā Lietuvas šosejas malā. Gaismas dārzu Bitēnu ģimene iecerējusi veidot pašu piederošajā zemes gabalā 0,64 hektāru platībā. Piešķirtais finansējums 1500 eiro apmērā vispirms tiktu izmantots teritorijas iežogošanai.

Savukārt 1000 eiro starta kapitāls piešķirts Madarai Buškevicai, kas prezentēja ideju par pasākumu dizaina aģentūru “Ota”. Madara paralēli mūziķes karjerai uzsākusi uzņēmējdarbību ar mērķi Jelgavas novadā radīt stabilu un konkurētspējīgu pasākumu un dizaina aģentūru ar specializāciju svētku vietu dekorēšanā. Uzņēmums paralēli pakalpojuma sniegšanai vēlas klientiem piedāvāt arī inventāra nomu.

Piektā starta kapitāla saņēmēja ir Ruta Briede, kurai patīk floristika no dabīgiem augiem. Piešķirtais finansējums 500 eiro apmērā noderēs, lai iegādātos fotoaparātu un izmantotu to sava darba procesa atspoguļošanai gan klientam, gan gatavās produkcijas pārdošanai sociālajos tīklos un mājaslapā.

Svinīga pašvaldības starta kapitāla pasniegšana jaunajiem uzņēmējiem un konkursa laureātiem notiks 23. novembrī, kad Jelgavas novada pašvaldība organizēs Biznesa iespēju un iedvesmas dienas pasākumu Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 5

kukumeks

a kur palika tie elejas pazemes siltie ūdeņi, siltumnīcas un leišu apsildīšana???

pirms 3 gadiem, 2017.11.07 22:10

stirna

Tas tikai uz muļķiem.....ha,ha

pirms 3 gadiem, 2017.11.08 09:42

jelgavnieks

pagaidām muļķus nīdējus varu salasīt tikai trīs-V. kukumeku un kaut kādu tizlu stirnu

pirms 3 gadiem, 2017.11.09 14:48

elektorāts

lai jaun****ie "uzņēmēji " sagatavojas jau laicīgi VID , VDI , VVD , pažarnieku , PTAC un vēl visādu citādu ierēdņu kompāniju " vizītēm " . Daudziem pēc tam pāriet vēlme barot kukuļņēmējus un gribas visu mest pie malas

pirms 3 gadiem, 2017.11.21 17:46

Uzņēmējdarbība