Lielāko nodokļu maksātāju vidū arī SIA «Astarte Nafta»

Pasniedzot balvas un atzinības rakstus, apbalvoti Latvijas reģionu lielākie nodokļu maksātāj mazo, vidējo un lielo nodokļu maksātāju grupā, kā arī godināts lielākais darba nodokļu maksātājs, lielākais eksportētājs (pēc eksporta apjoma uz trešajām valstīm vai trešajām teritorijām) un lielākais nodokļu maksātājs (valsts, pašvaldību kapitālsabiedrība un 2016. gada debija), informē Valsts ieņēmumu dienests (VID). Par 2016. gada lielāko nodokļu maksātāju Zemgales plānošanas reģionā vidējo nodokļu maksātāju grupā atzīta SIA «Astarte Nafta».

Zemgales plānošanas reģionā apbalvota arī SIA «Bauskas alus» kā 2016. gada lielākais nodokļu maksātājs mazo nodokļu maksātāju grupā un AS «Virši-A» kā 2016. gada lielākais nodokļu maksātājs Zemgales plānošanas reģionā lielo nodokļu maksātāju grupā.

Īpaši šim pasākumam darinātas balvas un atzinības rakstus pasniedza finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule un sadarbības partneri. D.Reizniece-Ozola: «Ikviens nodokļos samaksātais eiro ir nozīmīgs, jo tā valsts nodrošina būtiskākās funkcijas saviem iedzīvotājiem. Godīgi strādājot, godīgi pelnot un godīgi maksājot nodokļus, mēs palīdzam sev un savai valstij – mēs nodrošinām izglītību saviem bērniem un pensijas mūsu vecākiem, mēs veidojam sakoptu un skaistu vidi sev visapkārt.»

VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule: «Uzņēmumi ar lielo nodokļu maksātāju statusu ir nodrošinājuši vairāk nekā 90 procentu no kopējiem uzņēmējdarbības nodokļu ieņēmumiem. Jaunākie dati atklāj, ka lielo nodokļu maksātāju kopējā valsts budžetā iemaksātā summa ir 6,6 miljardi eiro, un šī summa ir ar pieaugošu tendenci. Tomēr valstij jebkurš bizness ir svarīgs, arī mazais. Jo arī no mazajiem uzņēmumiem ilgtermiņā rodas ilgtspējīgs bizness, kas nodrošina pozitīvu augsni jaunām, radošām idejām, un mūsu valsts iedzīvotājiem dod darba vietas.»

2016. gada lielākajiem nodokļu maksātājiem tika pasniegtas īpaši šim gadījumam darinātas balvas, kuru vizuālais risinājums ir iekšējās izaugsmes un dzīvības simbols – plaukstošs koks. Lai augtu, tam ir vajadzīgas dziļas saknes un zemes spēks, bet, lai vairotu savu varenumu, – svarīga vēlme un spēja tiekties pret debesīm un augstākiem horizontiem. Balvas kontekstā koks ir izvēlēts kā sekmīgas uzņēmējdarbības un ilgtspējīgas tautsaimniecības simbols, kas iezīmē ceļu no jaunas biznesa idejas rašanās brīdim līdz tās sekmīgai īstenošanai un attīstībai, tādējādi sniedzot ieguldījumu visas valsts ekonomikā un labklājībā.

Lielākie nodokļu maksātāji tika godināti jau divdesmito gadu. Svinīgais pasākums norisinājās, klātesot arī VID sadarbības partneru – Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Latvijas Nodokļu konsultantu asociācijas – pārstāvjiem, kuri pasniedza balvas to darbības jomai atbilstošajiem lielākajiem nodokļu maksātājiem.

Šī gada aprīlī tradicionāli tiks izsūtītas VID pateicības vēstules tiem nodokļu maksātājiem, kuri 2016. gadā veikuši ievērojamas iemaksas valsts budžetā un kam bijusi godprātīga un atbildīga attieksme pret nodokļu saistību izpildi un sekmīga līdzšinējā sadarbība ar nodokļu administrāciju.

2016. gada lielāko nodokļu maksātāju apbalvošanas nominācijas un izvērtēšanas kritēriji ir noteikti speciāli tam izstrādātajā nolikumā, kas pieejams VID mājaslapā sadaļā «Uzņēmumiem/Labā prakse uzņēmējiem/Lielāko nodokļu maksātāju apbalvošana».

 

Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Uzņēmējdarbība