Madars Lasmanis: “Dravā jāiet ar lēnu prātu un apņēmību” (FOTO) 2

Biškopības biedrībā lēš, ka mūsdienās Latvijā varētu būt ap 100 tūkstošiem bišu saimju. Tas ir pat uz pusi mazāk nekā 1939. gadā, kad laukos dzīvoja vairāk cilvēku. Tomēr biškopība attīstās. Turklāt lielā mērā kā hobija darbs jeb veselīga brīvā laika nodarbošanās. Bišu saimes tiek turētas arī pilsētās, tostarp uz vienas otras Rīgas viesnīcas jumta. Tiek lēsts, ka 85 procenti no Latvijas bitēm tomēr dzīvo mazajās piemājas saimniecībās, kurās ir dažas bišu saimes (ne vairāk kā 49). Tieši šīs mazās hobijsaimniecības ir lielākais noieta tirgus bišu stropiem, ko ražo Madara Lasmaņa uzņēmums “Ziedkalnes stropi” Jelgavas novada Vilces pagasta Upītēs, ap puskilometru no Ziedkalnes ciemata Svētes labajā krastā.


Foto: Aivars Eglītis. Visu rakstu lasiet 29. jūnija “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Skolnieciņš

Manuprāt, turēt bites uz kādas Rīgas viesnīcas jumta ir sadisms. Tad viņām ir jānoliek pie stropa gan dzirdītavu, gan barotavu. Citādi nomirs no bada un slāpēm. Bitēm vajag pļavas un laukus, un vēlams kādu ūdenskrātuvi. Pilsētā bites traucē cilvēkiem. Dažiem var būt alerģija. Kā arī bites cieš. Viņām vajag plašumus bez traucēkļiem.
Saulainu vasaru solot, Jūsu Skolnieciņš™
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
®Skolnieciņš

pirms 3 gadiem, 2017.06.30 21:58

stropi

Tagad pasaulē jau modē jaunie storpi, kur pie medus var tikt netraucējot bites. Atgriez tikai krānu un medus pats plūst laukā.

pirms 3 gadiem, 2017.07.07 16:06

Uzņēmējdarbība