Aptauja: Ceturtdaļa tēvu vēlētos, lai ģimene viņiem vairāk uzticas

Nedaudz vairāk kā ceturtā daļa jeb 27% tēvu vēlētos, lai ģimene viņiem vairāk uzticas, aptaujā "Cik stipram ir jābūt labam tētim?" norādījuši Latvijas tēvi.

Kā informēja vecāku organizācijas "Mammamuntetiem.lv" pārstāve Marta Balode, aptaujas mērķis bija noskaidro, ar kādiem izaicinājumiem tēviem jāsaskaras bērnu audzināšanā, darba un ģimenes līdzsvarošanā, kā arī - kāds atbalsts no ģimenes viņiem būtu nepieciešams, lai varētu būt vēl labāks tētis.

Tāpat 37% respondentu atzīmēja, ka vislielākais izaicinājums ir pacietības un savaldības trūkums, kamēr vēl 30% pauda, ka izaicinošs ir fakts, ka pastāv atšķirīgi audzināšanas principi starp abiem vecākiem.

Katrs piektais aptaujātais norādījuši, ka bērna audzināšanā pietrūkst zināšanu par bērna attīstības posmiem un veselību. Tikpat liela proporcija aptaujāto atzīmējuši, ka nemāk "tā pa īstam izrādīt mīlestību".

Vienlaikus 75% respondentu norādījuši, ka stiprs tēvs ir tāds, kas māk savienot darbu, ģimeni un pašizaugsmi, kamēr 66% aptaujāto pauduši, ka stipram tēvam ir jāspēj nodrošināt ģimeni materiāli. Tāpat 62% respondentu atzīmējuši, ka stiprs tēvs ir vienmēr pacietīgs un savaldīgs. Turklāt puse aptaujāto tēvu teic, ka stiprs ir arī tas, kas spēj aizstāvēt ģimeni fiziski.

Lūgti novērtēt, kā tētiem veicas, savienojot dažādās dzīves lomas, 61% respondentu atbild, ka pārsvarā prot savienot šīs lomas veiksmīgi.

Vaicāti, kā sevi novērtētu pēc desmit baļļu skalas, vairāk nekā trešā daļa dod sev pārliecinošas astoņas balles. Kopumā 55% tēvu sevi vērtētu ar astoņi vai pat augstāku vērtējumu. Zemāk par trīs ballēm sevi nebija novērtējis neviens tēvs. Pēc viņu domām, bērni viņus vērtētu ar augstāku atzīmi, nekā viņi paši sevi - 71% respondentu domā, ka bērni viņiem liktu astoņi vai augstāku vērtējumu.

Lai kļūtu par labākiem tēva lomā, respondenti saka, ka ir nepieciešams ģimenes atbalsts. Gandrīz ceturtā daļa norāda, ka viņiem no ģimenes pietrūkst atzinības un paslavēšana. Savukārt desmitā daļa tēvu ilgojas pēc desmit minūšu miera, kad pārnākuši mājās no darba.

Ievērojama daļa aptaujāto tēvu jeb 78% norāda, ka viņiem trūkst vai pārsvarā trūkst laika savas personības pilnveidošanai.

Aptauju "Cik stipram ir jābūt labam tētim?" 2020.gada septembrī veikusi vecāku organizācija "Mammamuntetiem.lv", tajā piedalījušies 502 tēti. Aptaujas dalībnieka vidējais profils: 40 gadi, audzina 2 bērnus, ir lepns, ka ir tētis, un ar savu dzīvi vairāk ir nekā nav apmierināts. Aptaujas atbalstītāji - zīmols "Gillette" un "Rimi Bērniem".

Foto: no Mammamuntetiem.lv arhīva

Pievieno komentāru

Dzīvesstils