Dabas muzejā notiks sēņu izstāde; varēs saņemt mikologu konsultācijas

No 9.septembra līdz 13.septembrim Latvijas Nacionālajā dabas muzejā Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 4, norisināsies tradicionālā rudens izstāde "Sēņu dienas 2020", un tajā konsultācijas sniegs vadošie sēņu pētnieki, informē muzeja pārstāve Polīna Šķiņķe.

Sēņu izstādē Dabas muzeja speciālisti piedāvās iepazīt Latvijas sēņu daudzveidību. Katru dienu tiks ievākts jauns materiāls un atrastās sēnes būs sakārtotas apmeklētājiem ērti uztveramās grupās - ēdamās, neēdamās, indīgās un aizsargājamās -, turklāt norādīts ne tikai sugas nosaukums, bet ēdamajām sēnēm arī ieteicamais apstrādes veids.

Izstādes tapšanas procesā jau daudzu gadu garumā izveidojusies jauka sadarbība ar apmeklētājiem - pateicoties aicinājumam nest uz izstādi savus atradumus, mikologu rokās nonākuši patiešām vērtīgi un interesanti sēņu eksemplāri, atzina muzejā.

"Uz izstādi drīkst nākt ar savām sēnēm, gaidīsim arī sēnes no Rīgas mazdārziņiem, jo ne vienmēr vērtīgi atradumi ir tikai tālos un biezos mežos, un pētniekiem sēņu situācija apdzīvotās vietās ir mazāk zināma," aicina muzeja sēņu pētniece Inita Dāniele.

Drošam muzeja apmeklējumam ir jāievēro pastāvošie pulcēšanās noteikumi. Apmeklētāji arī aicināti norēķiniem izmantot maksājumu kartes un sekot muzeja darbinieku un telpās izvietotajiem norādījumiem. Izstādē vienlaikus drīkstēs atrasties 30 personas.

Skolēnu grupām (2.–7. klase) pieejama nodarbība „Raibā sēņu pasaule”. Tā ietver izstādes apskati, sēņu iepazīšanu un darba lapu aizpildīšanu. Uzzināt vairāk par piedāvājumu un pieteikties ekskursijām iespējams darba dienās no pulksten 9 līdz 17.30, zvanot pa tālruni 67356051.

 

Foto: Dabas muzejs

Pievieno komentāru

Dzīvesstils