Jelgavniekiem pieejams psihoemocionālā atbalsta tālrunis

Jelgavas Sociālo lietu pārvalde ārkārtējās situācijas laikā ir izveidojusi psihoemocionālā atbalsta tālruni 29383535, pa kuru jelgavniekiem ir iespēja saņemt psihologa atbalstu ārpus darba laika – no pulksten 17 līdz 22, tostarp brīvdienās un svētku dienās, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

"Šobrīd cilvēku emocionālais stāvoklis ir ļoti atšķirīgs. Viens ar pārdzīvojumiem krīzes laikā tiek galā veiksmīgāk, cits – ne tik labi, un nereti ir nepieciešama speciālista palīdzība. Lai gan valstī pieejami vairāki atbalsta tālruņi krīzes situācijā, pa kuriem var lūgt palīdzību, jūtam, ka Jelgavas iedzīvotājiem ir svarīgi padomu, psiholoģisko atbalstu saņemt tieši savā pilsētā. To izjūtam pēc saņemtajiem zvaniem mūsu personālam ik dienu, un mūsu novērojumi arī liecina, ka nereti iespēja izrunāties ar profesionāli, iegūt padomu, kā rīkoties vai izturēties, ir nepieciešama tieši vakara stundās, kad cilvēks atgriezies mājās no dienas gaitām. Sniedzot atbalstu jelgavniekiem, esam izveidojuši psihoemocionālā atbalsta tālruni, pa kuru padomu var saņemt tieši vakara stundās," stāsta Sociālo lietu pārvaldes vadītāja Rita Stūrāne.

Konsultācijas pa psihoemocionālā atbalsta tālruni sniedz pieredzējusi psiholoģe, kas praktizējusies psiholoģiskām konsultācijām. "Cilvēks ir sabiedriska būtne, un viņam kontakts ar citiem cilvēkiem ir vajadzīgs, taču ārkārtējās situācijas laikā tas ir ierobežots, tāpēc nepieciešamības gadījumā aicinām jelgavniekus, kuriem sasāpējis kāds jautājums, zvanīt pa atbalsta tālruni, lai saņemtu telefonisku speciālista konsultāciju," tā R.Stūrāne. 

Psihoemocionālā atbalsta tālrunis 29383535 iedzīvotājiem ir pieejams katru dienu, tostarp brīvdienās un svētku dienās, no pulksten 17 līdz 22. Plānots, ka psihoemocionālā atbalsta tālrunis darbosies ārkārtējās situācijas laikā, taču pārvaldē norāda, ka pēc tās tiks izvērtēts, vai šāds konsultatīvais tālrunis pēc darba laika Jelgavā būtu nepieciešams arī ikdienā. Maksa par zvanu ir atbilstoša zvanītāja izvēlētajam telefonsakaru tarifu plānam.  

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs

Pievieno komentāru

Dzīvesstils