Komunikācijas eksperte aicina cilvēkus būt atbildīgiem par sociālajos tīklos izplatītu informāciju 1

Sociālajos tīklos dalīšanās ar ziņām par nelaimi Austrālijā vai dažādi aicinājumi ziedot un palīdzēt nelaimē nonākušiem cilvēkiem un dzīvniekiem veido līdzjūtīgāku sabiedrību, taču cilvēkiem vajadzētu justies atbildīgiem par informāciju, kuru tie izplata tālāk, aģentūrai LETA norādīja biznesa augstskolas "Turība" komunikācijas virziena vadītāja Jana Bunkus.

Viņa skaidroja, ka dalīšanās ar ziņām par negadījumiem un katastrofām sakņojas vēlmē būt līdzās skumjās un just līdzi cietušajiem. 

"Tā ir līdzdarbošanās bez būtiskiem ieguldījumiem, kas veido līdzjūtīgāku sabiedrību," uzsvēra eksperte.

Viņasprāt, šāda īpašība nav nekas slikts, tomēr problēmas sākas tad, kad skumjās un līdzjūtībā netiek pamanīts, ka informācija nav pārbaudīta vai pat ir viltus ziņa. 

"Es aicinātu atcerēties, ka profili sociālajos tīklos ir kā personīgās istabas, un visiem patīk uzturēties tīrā un kārtīgā istabā, tāpēc mums jāuzņemas atbildība par to, ko "šērojam" (ar ko dalāmies - red.)," norādīja Bunkus.

Eksperte uzsvēra, ka mūsdienās medijs ir ikviens cilvēks, tāpēc ir būtiski apgūt medijpratību un būt atbildīgam.

Foto: LETA

 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Dīvaini

Un? Tad labāk nedalīties? Ja kursabiedram pazuda kaķis vakar, bet kolēģei bērns skolnieks pazaudēja sporta apavus, tad nedalīties vispār? Ja kaimiņienei ķīmiskajā tīrītavā sabojāja apģērbu, arī nedalīties? Jo mazāk dalīsies, jo labāk?

pirms gada, 2020.01.26 14:53

Dzīvesstils