Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā rudenī un mitrā laikā pareizi uzglabāt maizi

Svaiga, garšīga un uzturvielām bagāta maize ir mūsdienīgas un sabalansētas ēdienkartes neatņemama daļa. Speciālisti mudina atcerēties, ka nepareizi uzglabāts maizes klaipiņš var zaudēt savas labās īpašības. Īpaši rudenī, kad gaiss kļūst mitrāks un ar rudens ražu mājās mēdz ienāk “negaidīti ciemiņi”. Ko darīt, lai maize saglabātos svaiga, uzturvielām bagāta un garda?

“Šī gada ļoti siltā un garā vasara ir veicinājusi kukaiņu aktivitāti. Piemēram, aktivizējas pārtikas svilnis, kas dzīvo iekštelpās (dzīvokļos, mājās, veikalos, noliktavās) visos augu izcelsmes produktos, tostarp piemēram, miltos, miltu izstrādājumos un maizē. Rudens periodā īpaši rosīgas ir kļuvušas arī augļu mušiņas (drozofilas). Savukārt mitrās un nevēdinātās telpās ir piemēroti apstākļi pelējuma sēnes sporu attīstībai,” stāsta Latvijas Dabas muzeja speciālisti.

Kā vispareizāk uzglabāt maizi, lai tā noteiktajā derīguma termiņā būtu svaiga, garšīga un uzturvielām bagāta, iesaka “Fazer” produktu attīstības vadītāja Baltijā Arlita Sedmale.

“Maize ir paredzēta izlietošanai ražotāja noteiktajā termiņā, kas balstīts uz īpašu realizācijas laika noteikšanas testu. Tāpēc iesaku maizi pirkt biežāk un mazākos iepakojumos. Mani ieteikumi maizes uzglabāšanai ir šādi:

1. Iegādājoties maizi, pievērs uzmanību derīguma termiņam, kas norādīts uz iepakojuma. Izvēlies svaigāko maizi jeb to, kuras derīguma termiņš ir aktuāls vēl kādu laiku. Maizes derīguma termiņš ir īss – vidēji trīs līdz piecas dienas –, tāpēc tas ir svarīgi!

2. Noteikti esi pamanījis, ka teju visi maizes kukulīši ir iepakoti dažādu izmēru un krāsu maisiņos. Atstāj maizi šajā iepakojumā arī tad, kad esi to atvedis mājās. Polietilēna vai papīra maisiņš pasargā maizi no putekļiem, mitruma un citiem iespējamajiem kaitējumiem.

3. Tavā virtuvē, iespējams, ir vieta maizes kastei vai traukam, kas pilda tās funkciju. Ja esi īsts maizes cienītājs, tad dabīga materiāla maizes kaste istabas temperatūrā ap 20 grādiem ļaus tai ilgāk saglabāt vērtīgās vielas. Atceries – saglabā oriģinālo iepakojumu, ievietojot maizi speciālajā kastē. Maizes kaste arī regulāri jātīra.

4. Pievērs uzmanību, lai maizes uzglabāšanas vietā neiekļūst mitrums, kas veicina pelējuma sēnes attīstību. Maizei jābūt brīvai no mitruma un iespējas veidoties kondensātam. Tāpēc maizes kasti ziemā nevajag glabāt, piemēram, tuvu pie radiatoriem. Tāpat nevajadzētu maizi turēt tiešos saules staros.

5. Rudenī kukaiņi mēdz pārvietoties un iemitināties nevēlamākajās vietās, tostarp arī maizē. Esi piesardzīgs, neliec dārzeņus, augļus un ogas maizes tuvumā. Seko līdzi, kādus produktus liec iepirkumu maisiņā blakus maizei. Lauku dārza plūmju uzglabāšana blakus maizei var radīt nepatīkamus pārsteigumus, ja tārps pārceļas uz labāku dzīvi maizes kukulītī.

Atceries, ka izcepta maize vienmēr ir tīra un garšīga. Ievēro maizes uzglabāšanas principus un baudi maizes garšu visā tās pilnībā!”


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Māja un dārzs