Notiks tiešsaistes sarunas par valsts apmaksātu vakcīnu pret CPV nodrošināšanu arī zēniem

Šodien notiks tiešsaistes sarunas par valsts apmaksātu vakcīnu pret cilvēka papilomas vīrusu (CPV) nodrošināšanu arī zēniem, informēja "Mammamuntetiem.lv" pārstāve Baiba Pukinska.

No pulksten 16 līdz 17 vecākiem būs iespēja ārstiem uzdot savus jautājumus par vakcinācijas pret CPV nepieciešamību zēniem, savukārt no pulksten 17 līdz 18 gaidāma tiešraides diskusija, kurā ārsti, profesionālo asociāciju un valsts institūciju pārstāvji pārrunās jautājuma aktualitāti un iespējas vai šķēršļus arī Latvijā nodrošināt dzimumneitrālu vakcināciju.

Kā norāda Pukinska, šis jautājums tiek aktualizēt ņemot vērā arī kontekstu, ka ir tik maz ļaundabīgo audzēju veidu, no kuriem var pasargāt ar mūsdienu sasniegumu - vakcīnu. Tāpēc profesionālās asociācijas rosina izmantot šo unikālo iespēju un valsts apmaksātu vakcināciju pret CPV nodrošināt ne tikai meitenēm, bet arī zēniem.

CPV meitenēm ir galvenais dzemdes kakla vēža izraisītājs, savukārt zēniem šis vīruss spēj ierosināt pat vairākus smagus ļaundabīgo audzēju veidus, norāda organizācijā.

Diskusijas tiešsaistē būs skatāmas video kanālā mammām un tētiem Video.Mammamuntetiem.lv, kā arī Facebook.com/Mammamuntetiem. Diskusijas jebkurā sev ērtā laikā būs iespējams skatīties video kanālā mammām un tētiem, savukārt klausīties – mūzikas straumēšanas kanālā “Spotify” – Podkāsti mammām un tētiem.

Foto: publicitātes

Pievieno komentāru

Dzīvesstils