Paplašināts Latvijas Goda ģimenes apliecību saņēmēju loks 1

Turpmāk Latvijas Goda ģimenes apliecību saņems ne tikai daudzbērnu ģimenes, bet arī ģimenes, kuru aprūpē ir bērns ar invaliditāti vai pilngadīga persona, kura nav sasniegusi 24 gadu vecumu, ja tai ir noteikta pirmās vai otrās invaliditātes grupa, otrdien lēma valdība.

Lai saņemtu apliecību, šajās ģimenēs nebūs arī noteikts bērnu skaits, kā tas ir daudzbērnu ģimenes gadījumā.

Noteikumi paredz, ka tiks atvieglots arī pieteikšanās process. Proti, paredzot, ka iesniegumu par apliecības piešķiršanu varēs iesniegt arī elektroniski vienotajā valsts pārvaldes pakalpojumu portālā "Latvija.lv". Tad laika periodā līdz 14 dienām tiks pieņemts lēmumus par apliecības piešķiršanu vai atteikumu. Paredzēts arī mainīt vecumu, no kura bērnam ir tiesības saņemt apliecību, proti, nosakot, ka apliecību var piešķirt bērniem no sešu gadu vecuma, šobrīdējo septiņu gadu vecuma vietā.

Tāpat plānots būtiski atvieglot apliecības lietošanas nosacījumus, nosakot, ka tiesības izmantot apliecību ir personai, ne tikai uzrādot to kopā ar valstī apstiprinātu personu apliecinošu dokumentu vai skolēna apliecību, bet arī ar studenta apliecību vai derīgu autovadītāja apliecību.

Ņemot vērā jaunās mērķa grupas pievienošanu valsts atbalsta programmai, tiek mainīts arī programmas nosaukums, kas līdz šim ietvēra tikai atbalstu daudzbērnu ģimenēm, proti, "Latvijas Goda ģimenes apliecība "3+ Ģimenes karte"" uz "Latvijas Goda ģimenes apliecība "Goda Ģimene"". Apliecības, kuras izsniegtas līdz šo noteikumu spēkā stāšanās brīdim, būs derīgas līdz to derīguma termiņu beigām. Paredzēts arī mainīt apliecības dizainu un saturu, kas padarīs apliecības lietotāju ikdienas lietošanu ērtāku, papildinot tās ar QR kodu un svītru kodu.

Apliecība nodrošina iespēju saņemt atbalsta programmā paredzētās atlaides un pakalpojumus, kurus piedāvā pakalpojumu sniedzēji ne tikai Latvijā, bet noteiktos gadījumos arī ārpus Latvijas. Proti, plānots, ka 2021.gada laikā tiks parakstīta vienošanās starp Lietuvas Sociālās aizsardzības un darba lietu ministriju, fondu un Igaunijas Lielo ģimeņu asociāciju, kas noteiks iespēju ar šo apliecību saņemt atvieglojumus arī pie Igaunijas un Lietuvas programmu dalībniekiem.

Kopumā 2020.gadā izsniegtas 58 379 Latvijas Goda ģimenes apliecības. Atbilstoši prognozēm, arī 2021.gadā izsniegto apliecību skaits varētu būt šajā apjomā, paredz Labklājības ministrija.

Paplašinātu Goda ģimenes apliecības saņēmēju loku nosaka Ministru kabineta noteikumi "Latvijas Goda ģimenes apliecības programmas īstenošanas kārtība", kas 1.jūnijā pieņemti valdības sēdē.

Foto: godagimene.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vai

goda ģimene nav arī tā, kas bērnu invalīdu aprupē no dzimšanas un vēl tad, kad jau viņu bērnam tuvojas 50?

pirms 22 dienām, 2021.06.02 12:37

Dzīvesstils