Šodien atzīmē krūts veselības dienu

Šodien Rīgā ar krūts veselības dienu modes un izklaides centra "Rīga Plaza" pirmajā stāvā tiks atzīmēta kampaņas "Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu" desmitā gadadiena, piedāvājot sievietēm bezmaksas konsultācijas, kā arī mamogrāfijas pārbaudes,  informēja pasākuma rīkotāju pārstāve Ilva Ogle.

No pulksten 11 līdz 16 pirmā stāva centrālajā laukumā pie informācijas centra sievietēm būs iespēja saņemt bezmaksas konsultāciju pie ginekoloģes un pēc iepriekšēja pieraksta veikt krūšu pašpārbaudi sertificētas speciālistes vadībā. Tāpat pēc iepriekšēja pieraksta autostāvvietā pie "Rīga Plaza" "MFD" mobilās diagnostikas vienība veiks mamogrāfijas un krūšu ultrasonogrāfijas pārbaudes.

Krūts veselības dienu pulksten 11 atklās preses konference, kurā piedalīsies veselības ministre Ilze Viņķele (AP), Latvijas Onkologu asociācijas vadītājs Jānis Eglītis, Saeimas deputāte, Onkoloģisko pacientu deputātu atbalsta grupas priekšsēdētāja Evita Zālīte-Grosa (JKP), Slimību profilakses un kontroles centra Pacientu drošības un veselības aprūpes kvalitātes pilnveides nodaļas vadītāja Santa Pildava, Nacionālā veselības dienesta vadošā eksperte veselības aprūpes jautājumos Līga Gaigala. Pasākumā piedalīsies arī "Onkoalianses" pārstāve Olga Valciņa, Latvijas sieviešu volontieru biedrības "Vita" vadītāja Irina Januma un Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis.

Pēc preses konferences pulksten 12 notiks kampaņas desmitgadei veltītas fotoizstādes atklāšana pirmā stāva centrālajā laukumā pie informācijas centra.

No pulksten 13 norisināsies kampaņas reģionālo vēstnešu apmācību seminārs, kurā jomas speciālisti dalīsies zināšanās par krūts veselību un nepieciešamajām pārbaudēm, kā arī personalizētās medicīnas un pacientu interešu aizstāvības nozīmīgumu.

Pasākuma gaitā tiks vākti ziedojumi divām krūts vēža pacientēm medikamentu iegādei. Abām sievietēm ir nepieciešami īpaši medikamenti trīskārši negatīva krūts vēža ārstēšanai, kurus valsts neapmaksā.

Kampaņas "Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!" mērķis ir aicināt sievietes rūpēties par savu veselību, izmantojot valsts apmaksātās krūts mamogrāfijas pārbaudes, un izglītot par agrīnas diagnostikas nozīmi krūts vēža ārstēšanā un personalizētas terapijas nozīmīgumu.

Pasākumu būs iespējams vērot tiešraidē kampaņas "Facebook" lapā "www.facebook.com/Laidzivotu".

Foto: pixabay.com


Pievieno komentāru

Dzīvesstils