"Uzticības tālrunis tēviem" akcijas laikā sniedzis 81 psiholoģisku konsultāciju

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu Uzticības tālrunis no 11.septembra līdz 15.septembrim akcijas "Uzticības tālrunis tēviem" laikā sniedzis 81 psiholoģisko konsultāciju, informēja inspekcijā.

Šī akcija tika rīkota, lai sabiedrībā aktualizētu tēva lomu ģimenē un sniegtu informatīvu un psiholoģisku atbalstu tēviem.

VBTAI klāstīja, ka akcijas laikā uzticības tālruņa konsultantiem zvanīja ne tikai tēvi, bet arī bērnu mātes un citi radinieki. Kopumā akcijas laikā sniegtas konsultācijas 45 pieaugušajiem un 36 bērniem, tostarp 21 tēvam, septiņām mātēm un vairākiem citiem radiniekiem.

Tēvu auditorijā aktuālākie jautājumi bijuši saistīti ar šķiršanās tēmu, piemēram, par tikšanās iespējām ar bērniem vai par to, kā paziņot šo lēmumu bērnam. Daudz jautājumu bijis arī par saskarsmes kārtību un bērna dzīvesvietas noteikšanu, kā arī tēva tiesībām saņemt informāciju par bērna veselību, attīstību un aprūpes jautājumiem.

Vienlaikus vairākas sarunas veltītas tēvu bažām par bērnu aprūpi mātes ģimenē, kā arī pusaudžu disciplinēšanas problēmām.

Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 11 61 11 strādā visu diennakti un ir bezmaksas tālruņa līnija, zvanot gan no fiksētā, gan mobilā tālruņa.

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Dzīvesstils